Öğretmen Diyarı

KPSS'siz 4 Bin Lise Mezunu İşe Alınacak !
Darbe girişimi sonrasında başlatılan operasyonlar kapsamında açığa alınan personellerin yerine yeni kamu personelleri alınmaya başladı.

Kamuda 70 bin çalışan görevden el çektirilirken, hükümetin yeni personel istihdam stratejisi belli oldu.

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) kapsamında Bütçe Kanunu’ndaki kısıtlamalara tabi olmadan personel alımı yapılacak…

Maliye Bakanı Naci Ağbal, KHK’ya ‘Kamudan atılan personelin yerine bu kadar sayıda personeli kamu kurumları alabilecek’ yazıldığını belirterek, “Kurumsal bazda ('300x250body1') alınacak personel sayısını belirleme konusunda Bakanlar Kurulu’na yetki verildi.

Bunlar kendi başlarına hareket etmesin diye. Bazen bakıyorsun, gereksiz yere personel doldurulmuş zaten oraya. Başbakanlık bütün kamu kurumlarından bilgileri toplayacak, ne kadar personel çıkarıldı, ne kadar almak istiyorlar, o listeler oluşturulup, Bakanlar Kurulu kararının arkasına ekleyeceğiz onu ve o personeli alacağız” dedi…

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan personel alım ilanında 3 bin 721 personel alımı yapılacağını duyurdu. Ceza ve Tevkifevleri tarafından yayımlanan personel alımı ilanında alınacak olan personellerin dağılımı şu şekilde belirtildi; 3 bin 258 İnfaz Koruma Memuru, 201 Büro Personeli, 63 Sağlık Personeli, 49 Teknisyen, 121 Şoför, 14 Aşçı, 15 Kaloliferci, alımı yapılacaktır.

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Adalet Bakanlığı tarafından ilan edilen personel alımına başvurular 19 Eylül 2016 tarihinde başlayacak ve 27 Eylül 2016 tarihinde son erecek.
Kaynak: http://www.mynet.com/haber/diger/bakan-acikladi-4-bin-lise-mezunu-ise-alinacak-sartlar-neler-2615431

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Tnzl 1 yıl önce

Bu kadar öğretmen ve lise mezunu kpss şartı olmadan alınıyor Keşke diğer bölümlerden mezun olan milyonlarca mezun içinde bişeyler yapılsa
Ben ikinci üniversite okuyorum sonradan çıkan bi kanun yüzünden ikinci üniversiteden olan umudumuda yitirdiler

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim