Öğretmen Diyarı

KPSS SINAVINDA YÜZÜK İPTALİ

KPSS’ye giren tarih öğretmeni adayı Ö.K.nın sınavı, bitime 10 dakika kala parmağındaki tek taş yüzük gerekçe gösterilerek geçersiz sayıldı.

Öğretmen adayı, yüzük hususunda kimse tarafından uyarılmadığını belirterek, tepki gösterdi.

2013 yılında üniversiteden mezun olduğunu ve yaşadığı şok karşısında oturduğu yerden kalkamadığını ifade eden öğretmen adayı, okulun girişinde üstlerini didik didik arayan güvenlik görevlisinden sınıftaki gözetmenlere kadar kimsenin o ana kadar kendisini tek taş yüzük hususunda uyarmadığının belirtti.

Sınavının bitmesine 10 dakika kala sınıfa giren ÖSYM görevlisinin yüzüğü işaret ederek kimlik ve cevap anahtarını alıp sınavı iptal ettiğini ifade eden aday, “Gerekçe benim parmağımdaki bu yüzük. Sadece yaptığı şey bunu (yüzüğü) gösterip, kimliğimi alıp, tutanak tutmaya masaya doğru gitti. Benim açıklama yapmama dahi fırsat vermeden ‘sınavınız geçersiz’ dedi.” şeklinde konuştu..

Dava açmaya hazırlanan öğretmen adayı, “Ben bunun içine kamera mı yerleştireceğim? Ben bununla kopya mı çekeceğim? Bu, belki hayatımın en büyük cezası. Sabah sınav heyecanı ve dalgınlığı ile parmağımda gitmiş olabilirim. Tarih öğretmeniyim, kadrolu olarak atanıp hayatımı çizmek istiyorum.” dedi.

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol