Öğretmen Diyarı

KPSS savcısını tehdit eden zanlı tutuklandı

Fevzi ÇAKIR


Hafta başında yapılan KPSS operasyonundan bir gün önce soruşturma savcısı Erkman'ı telefonlara arayan bir şahıs tehdit etmişti. Savcı bu durumu tutanağa geçirerek kayıt altına aldı. Ankara Emniyeti kısa bir süre sonra Savcı Erkman'ı aradığı belirtilen kişileri tespit etti. Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçları Soruşturma Bürosu Savcısı Tekin Küçük, tarafından başlatılan soruşturma kapsamında Nuri Ö., Ümit K., ve Kamil B., gözaltına alındı.


Bu isimlerden Nuri Ö., ve Kamil B., Savcılık sorgularının ardından dün tutuklama talebiyle mahkeme sevk edildi. Ankara 2. Sulh Ceza Hakimliği, sorgularının ardından Nuri Ö., ve Kamil B.'yi adli kontrol şartıyla serbest bıraktı.


SAVCI İTİRAZ ETTİ


Savcı Tekin Küçük, bugün mahkemenin serbest bırakma kararına itiraz etti. İtirazı değerlendiren Ankara 3. Sulh Ceza Hakimliği, savcılığın talebini kabul ederek zanlılardan Nuri Ö., hakkında yakalama kararı çıkardı. Bu karar sonrası Savcı Erkman'ı tehdit ettiği belirtilen Nuri Ö., Ankara Emniyeti'nin düzenlediği operasyonla yakalandı. Şüpheli Nuri Ö., tutuklama kararının yüzüne okunmasının ardından cezaevine gönderilecek.


\"Habertürk\"
 
memurlar.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol