Öğretmen Diyarı

KPSS Şartsız Polis Alımı Yapılacak!'
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,ilerleyen zamanlarda KPSS şartı aranmadan polis alımları yapılacağını açıkladı! 

Gölbaşı'ndaki Polis Akademisine bağlı fakülte ve yüksekokulların mezuniyet törenine katılan Soylu, heyecan ile beklenen polis alımları hakkında konuştu! 


Gerçekleşen mezuniyet töreninde 184'ü kadın 607 komiser yardımcısı mezun oldu. Süleyman Soylu, mezun olan komiser yardımcılarını tebrik etti. Onların çok gururlu bir mesleğe adım atmak üzere olduklarını hatırlattı. 


Önümüzdeki dönemde çok sayıda polis alımı yapılacak hemde KPSS şartsız dedi! "Önümüzdeki süreçte 20 bin polis alımı gerçekleştirilecek. Bunların 10 bini, 19. dönemde özel harekat branşında eğitilip istihdam edilmek üzere KPSS şartı aranmadan, en az lise mezunu ve askerliğini son 3 yıl içerisinde yapmış adaylardan seçilecek.''

 

Süleyman Soylu ayrıca komiserlerin görevini ve önemi şöyle belirtti;


"Türkiye'de 15 Temmuz akşamından sonra hiçbir şeyin hissiyatı aynı değildir ve bu mekan da 15 Temmuz akşamından sonra, aynı mekan değildir. Burası, bir milletin onurunun ve namusunun, kahramanca savunulduğu bir yerdir. 

Sala vermek ve büyük milletimizi kıyama davet etmek için koşup gelen bir din görevlisi, emekli olduğu halde milleti, devleti müdafaa etmek için koşup gelen bir emekli özel harekat polisimizle birlikte toplam 51 şehidimizin kanıyla sulanmış; gazilerimizin olduğu ve hayatta kalanların bir grup vatan hainine, eşkıyaya, teröriste karşı büyük bir zafer kazandığı, özel bir mekandır, kutlu bir mekandır, saygı duyulacak, selam durulacak bir mekandır burası. Burası alelade bir yer değildir, buradaki insanlar, alelade insanlar değildir, sizler, alelade gençler, mezunlar değilsiniz." Kaynak: Kpsscafe.com.tr

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim