Öğretmen Diyarı

KPSS'nin Kararttığı Hayatlar!
Her geçen gün bir yenisi ile karşılaştığımız KPSS intiharları, gün geçtikçe artıyor. 

Gençler, ömürlerinin baharında üniversite yıllarını tamamladıktan sonra hayatlarının düzene gireceğini düşünürken KPSS sebebi ile hayatlarını karartıyor! 

KPSS sınavına hazırlık dönemi, çok hassas bir dönem. Çok sayıda genç, öğretmen adayı, bu strese dayanamıyor. Bütün hayatlarını KPSS sınavına bağlamış olan gençler, atanamadıklarını duydukları an büyük hayal kırıklıklarına uğruyor ve bazıları buna yenik düşüp intihar ediyor. 

Geçtiğimiz yıllardan beri KPSS nedeni ile intihar eden genç sayısı oldukça yüksek. İçinde bulunduğumuz gün bir yenisini yaşadığımız KPSS intiharlarının çözümü için ne yapılır bilinmez ama bir şekilde bu olayların önüne geçilmesi gerekiyor. 

İşte KPSS'nin Kararttığı Hayatlardan Sadece Birkaçı...
Geçtiğimiz gün KPSS sınav stresine dayanamayan Özge K, babasının silahı ile evde yalnız iken kendini vurdu. Olay yerinde hayatını kaybetti. 


KPSS'ye hazırlanan Mustafa Kaya, strese dayanamayarak kemer ve kravatlarını birbirine bağladı ve kendini astı. Kaya hayatını kaybetti.

Öğretmen atamalarında atanamayan bir öğretmen 6. kattan atlayarak hayatına sona verdi.

S.E isimli öğretmen önce kendini asmaya çalıştı. İp kopunca kendini av tüfeği ile vurdu. Tüm uğraşlara rağmen kurtarılamadı.

Fikret E. arkasında bir not bırakarak hayatındaki KPSS eziyetine son verdi. Son sözleri ''Yaşasam da atanamazdım'' oldu. 

Adem S. öğretmen atanamayınca 4. kattan atlayarak kendini öldürdü. 

Uygar Ş. 2010 KPSS'deki usülsüzlukler nedeni ile atanamayınca intihar etti.

Esra Temur, KPSS sonucunda atanamayınca tabanca ile kendini vurdu. Olay yerinde can verdi. 

Bu isimlerin ve hikayelerin örnekleri oldukça fazla. Türk genci çabalarının KPSS yüzünden heba olduğunu görünce canına kıyıyor. Çok sayıda gencin ve ailesinin hayatı KPSS nedeni ile mahvoluyor. 

Dileriz bu KPSS intihar olayları bir daha yaşanmaz, devletimiz gençlerimizin çabalarını heba etmez ve gençler de hayatına son vermez. 

Kaynak: Kpsscafe.com.tr 
Anahtar Kelimeler:
KPSSIntihar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim