Öğretmen Diyarı

KPSS mağduru gençten 'hakkınızı arayın' çağrısı
AHMET ÖZLER

Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yakın kişilere soruların sızdırılması nedeniyle 2010 Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda (KPSS) yüksek puan almasına rağmen atanamayan Talha Dağ, tüm KPSS mağdurlarına "hakkınızı arayın" çağrısında bulundu.

Karabük'te yaşayan ve 2010'da ortaöğretim alanında girdiği KPSS'de 87 puan almasına rağmen soruların sızdırılması nedeniyle atanamayan Karabük Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü 2. sınıf öğrencisi Dağ, konuyla ilgili soruşturmaya müşteki sıfatıyla müdahil olarak başlattığı hak mücadelesini sürdürüyor.

FETÖ'nün darbe girişimine karşı düzenlenen demokrasi nöbetlerine katılan Dağ, AA muhabirine yaptığı açıklamada, FETÖ'nün kendilerini mağdur ettiğini başından beri bildiklerini ve haklarını aradıklarını söyledi.

"FETÖ'nün ülkeye kastetmek" istediğini ifade eden Dağ, "Ülkemizde insanları katlettiğini gördük. Bu, acı bir durum. Devletimizin mücadelesi devam edecek. Hem KPSS hem de darbe mağduru gençler olarak, devletimizin yanındayız, akşam da meydanlardayız." dedi.

Tutuklanan FETÖ üyelerinin ifadelerinde, sınav sorularının sızdırıldığının açıkça ortaya çıktığına dikkati çeken Dağ, şunları söyledi:

"Soruları vererek başarı elde ettirdiler. Türkiye Cumhuriyeti'nin her kademesine, her istedikleri insanı bu şekilde yerleştirebildiler. Sadece erkekler değil, aile olarak da en kademeli yerlere getirildiler. Türkiye devletine karşı paralel bir yapı oluşturuldu. Bu, bir terör örgütüdür."

"Devletinizi ve hakkınızı savunun"

Dağ, FETÖ'nün bir terör örgütü olduğunu vurgulayarak, "Hala inanan ve vazgeçmemiş arkadaşlara buradan seslenelim. Bu bir terör örgütüdür. Onları desteklemeyi bıraksınlar. Bu, halkımıza da vatanımıza da ihanettir. Dinimizde vatana ihanetin hiçbir yeri yoktur. Kesinlikle bu düşüncelerinden vazgeçsinler." dedi.

FETÖ nedeniyle KPSS mağduru olduğunu ve mahkemede hakkını aradığını anımsatan Dağ, "Çevremdeki mağdur herkesi de buna dahil etmek istiyorum. Bütün KPSS mağdurlarına sesleniyorum, gelin devletinizin yanında, bu terör örgütüne karşı uluslararası platformda hukuk içerisinde devletinizi ve hakkınızı savunun. Hakkınızı alabilmek için elinizden geleni yapın." ifadesini kullandı.

Dağ, KPSS mağdurlarının hukuki sürece kesinlikle dahil olmaları gerektiğini sözlerine ekledi.
Anadolu Ajansı
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Ayse duran 1 yıl önce

Kesinlikle 2010 da sınava girenler içim yerleştirme olmaliii

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim