Öğretmen Diyarı

KPSS Kararı Binlerce Memur Kamudan Atılacak
10 Bin 151 Kişi Memurluktan Atılacak Son Dakika Gelişmesi! Ankara Savcısı Yücel Erkman KPSS sınavlarına ait kritik bir adım attı.

Kamuya yerleştirilen sınav sorularını önceden elde ettiği tespit edilen 10 bin 151 kişinin listesi memurluktan atılmaları için Devlet Personel Başkanlığı'na Bildirilecek.  Habertürk gazetesinin haberine göre ; ÖSYM Yürütme Kurulu, 2010 Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda (2010 KPSS) kopya çekildiği iddiaları üzerine toplanmış ve Eğitim bilimleri testinin iptaline karar vermişti. Fakat genel yetenek ve genel kültür (GY, GK) iptal edilmemişti.

2010 KPSS İptali Sonrası 150 Bin Kişi Tedirgindi

Kısa süre önce Ankara 1. İdare Mahkemesi tarafından söz konusu sınava ait iptal edilmeyen bölümlerinde iptaline karar verildi.  827 Bin kişinin girdiği 2010 KPSS GK, GK sonuçlarına göre takip eden yıllarda kamuya 150 bin personel alındı. 2010 KPSS iptali ile atanan 150 bin kişi için tartışmalar böylece başlamış oldu.

  
Devlet Yetkililerinden Rahatlatıcı Açıklama Geldi : " Haksızlık Yapmayana Dokunulmaz"

Konu ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan KPSS ile atananların tamamının değil hak etmeyenlerin ayıklanacağını dile getirmiş, sonrasında diğer devlet büyükleri de bu sözleri yinelemişti. Yapılan araştırmalar ile birlikte kamuda çalışan 10 bin 151 kişinin 2010 KPSS sorularını usulsüz yollardan elde edip kamu kurum ve kuruluşlarına bu sınavlarda aldıkları yüksek puanlarla atandığı bilgisine ulaşıldı.

2010 KPSS ile Atanan 10 bin 151 Kişi Memurluktan Atılacak

Savcılık tarafından yürütülen soruşturmalar sonrasında kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan 10 bin 151 kişinin Devlet Personel Başkanlığı'na bildirilerek ilişiklerinin kesileceği,  bildirimden kısa süre sonra çıkarılacak KHK ile kamu kurumlarıyla ilişiklerinin tamamiyle kesileceği öğrenildi. Kamudan atılacak olan 2010 KPSS kopyacılarının tekrar devlet memuru olmaması içinse gerekli adımlar daha önce atılmıştı. 

Kaynak:Kamupersoneli.net | Ankara

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim