Öğretmen Diyarı

Köprüden intiharda “atla lan” soruşturması
 Habip ATAM/SÖZCÜ

Boğaziçi Köprüsü’nde meydana gelen intihar olayında, alkollü olduğu belirtilen Çetin’e “Atla lan” diye bağırdıkları iddia edilen 9 kişi gözaltına alındı. Bir minibüsten bağıran şüphelilerin, polisin ikna çalışmalarını engellediği belirtildi.


İntihar, dün öğlen saatlerinde Boğaziçi Köprüsü’nde yaşandı. İddiaya göre, alkolllü olan Erol Çetin, otomobille köprüden geçerken, bir anda aracını durdurdu. Çetin, üzerindeki tişörtünü çıkararak köprünün korkuluklarına tutundu. Olayı kameradan gören Köprü Koruma Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler belirlenen noktaya yönlendirildi. Müzakere eğitimi alan polisler, Erol Çetin’i intihardan vazgeçirmeye çalıştı.

FOTO: DHA

Alkollü olduğu için anlık tepki değiştiren Çetin, tam ikna olduğu sırada istenmeyen bir gelişme yaşandı. İddiaya göre, yoldan geçerken intihar girişimi sebebiyle oluşan trafiğe sinirlenen bir minibüs sürücüsü, köprü üzerinde aracını durdurdu.  Araçtakiler, “Atlasana, ne oyalıyorsun insanları” diye bağırmaya başladı. İddiaya göre, polisin ikna etmek için 45 dakika görüştüğü, Erol Çetin, minibüstekilerin sözleri üzerine, kendisini boşluğa bıraktı.

YAKALANDILAR
Boğazın soğuk sularına çakılan Çetin hayatını kayberken, polis minibüstekilerin peşine düştü. Köprü çıkışında durdurulan araçtaki Merve Ö., Hasan B., Sami Ö., Hami Ö., Gülseren Ö., Muazzez Ö., Nükhet Ö., Veliye U. ve Hülya U. gözaltına alındı.

FOTO: DHA

Farklı 2 aileden olan 9 kişi Arnavutköy Polis Merkezi’ne götürüldü. Şüphelilerden 7′si serbest bırakılırken, Hülya U.  ve Merve Ö.’nün adliyeye sevk edileceği öğrenildi
.

FOTO: DHA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol