Komando timine hain saldırı

Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak'ın Uludere ilçesi Ortasu köyünde, bir jandarma komando unsuruna, evlerin çatısından el yapımı gaz bombası ve taşla saldırıda bulunulması sonucu bir personelin başından ağır yaralandığını bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde, önemli yurt içi olaylara ilişkin bilgilere yer verildi. 

Buna göre, dün Uludere Ortasu köyü Salatalık Pınarı bölgesindeki kaçakçılığa engel olmak amacıyla icra edilen keşif, gözetleme ve pusu faaliyetinden yaya dönen bir jandarma komando unsuruna, Ortasu köyünde evlerin çatısından el yapımı gaz bombası ve taşla saldırıda bulunuldu.

Saldırıya, unsurlar tarafından gaz bombasıyla karşılık verildi. Taşlı saldırıda, bir personel başından hayati tehlikesi olacak şekilde yaralandı.

Kafatası kemiğinde 5 santimetrelik kırık tespit edilen personel, ileri tetkik ve tedavi için Şırnak Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Muayene sonucu beyin kanaması şüphesiyle aynı gün ameliyata alınan personelin tedavisine, Şırnak Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi'nde devam ediliyor. 

Öte yandan Şırnak'ın Cizre ilçesinde bir terör örgütü üyesi, silahsız ve teçhizatsız teslim oldu. Olayla ilgili adli tahkikat başlatıldı.

Kaynak: AA
Anahtar Kelimeler:
şırnakCizreGenelkurmay

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim