Öğretmen Diyarı

Kocaeli\'de öğretmenlerin darbedildiği iddiası

Gebze ilçesinde disiplinsiz davranışları nedeniyle uyardığı 8. sınıf öğrencisine, kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle tokat attığı öne sürülen rehber öğretmen ile müdürünün, çocuğun babası ve ağabeyi tarafından darbedildiği öne sürüldü.


Kirazpınar İlkokul ve Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi E.K, okulda sınıf arkadaşlarından oluşan bir grupla diğer öğrencilere rahatsızlık verdiği ve okulun düzenini bozduğu iddiasıyla rehber öğretmeni Nurullah Sarı tarafından uyarıldı. Bu sırada E.K'nin hakaret ettiği öne sürülen Sarı'nın, öğrenciyi, tokat atarak sınıfa gönderdiği iddia edildi.


Durumu ailesine anlatan E.K'nin ağabeyi V.T. ile babası, okula giderek Sarı ve okulun müdürü Mehmet Salih Kaçmaz ile tartıştı. Tartışmanın şiddetlenmesi üzerine E.K'nin yakınlarının Sarı ve Kaçmaz'ı darbettiği öne sürüldü.


Okul yönetiminin haber vermesi üzerine olay yerine gelen 112 Acil Servis ekipleri, yaralanan Sarı ve Kaçmaz'ı Gebze Devlet Hastanesine kaldırdı. Rehber öğretmen Sarı ile kafasına 12 dikiş atılan Korkmaz'ın 5 gün iş göremez raporu aldıkları öğrenildi.


Olayın ardından baba ve oğlu gözaltına alındı.

\"Anadolu

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim