Öğretmen Diyarı

Kırklareli Üniversitesinde Skandal!

Emrah TOPAL Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Sosyoloji 4.sınıf öğrencisi. Şubat ayında girdiği final sınavı sonuçları açıklandığında şok oldu. Çünkü sonuçlarda Kural İhalili yazıyordu. Araştırdı sınav kağıdının kaybedildiğini öğrendi. Ve hak arama mücadelesine girişti...

Emrah TOPAL, O günden sonra sorumluların cezalandırılması için ne yaptıysa sonuç alamadı. Son çare olarak da sitemiz kamugundemi.com’adurumunu anlatan bir mail yazdı.

İddialara göre Kırklareli’nin Kofçaz Yerleşkesinde Salon Başkanı Buket Aşkın ve iki gözetmen öğretmen sınav kağıdını kaybetmişler.  

Okula ve gerekli her yere şikayetlerini ileten TOPAL, mağduriyetinin giderilmediği gibi yeterince ilgilenilmediğinden de şikayetçi.

Mezun olamamış ve bir yıl kaybetmiş bir öğrencinin psikolojisini her halde tahmin edebilirsiniz. Oldukça kötü bir durumda olduğunu belirtiyor ve mezun olamamasına sebep olanlara hiçbir şekilde ceza verilmediğini belirtiyor.

Belki bu haber ilgilileri harekete geçirir ve bundan sonraki sınavlarda görevlilerin çok daha dikkatli davranmasına sebep olur.

İşte o mesaj!

Adım Emrah Topal Sosyoloji  4.sınıf öğrencisiyim.

AÖF Final sınav sonucum açıklandığında ve sonuçta kural ihlali yazdığını gördüğümde AÖF'ü  arayarak bir hata olabileceğini dile getirdim. Çünkü sınavda hiç bir şekilde kural ihlali yapacak bir harekette bulunmadım.  Her zaman sınava girdiğim gibi sınavıma girdim ve çıktım. Okul bana itiraz edebileceğimi söyledi.  Maille okula birden fazla dilekçe gönderdim.

En sonunda aşağı yukarı iki hafta gibi bir süre sonunda okuldan bana postayla cevap geldi. Bu sırada sınavda gözetmen olan öğretmeni buldum kendisine mail gönderdim. Gelen cevapta bana numarasını göndermişti ve acilen onu aramamı söylüyordu.

Kendisini aradığımda ilk başta gayet mahçup bir şekilde kağıdıma herhangi bir işaretleme yapmadığını AÖF’den onlara da yazı ulaştığını onlarında beni aradığını söyledi. Durum için üzüldüğünü ve sınavda görevli olan öğretmenlerle kendi aralarında inşallah alt sınıflardan bir öğrencidir diye düşündüklerini dile getirdi.

Diplomamı şubat sonunda almam gerekiyordu. Sonucu alınca hocayı tekrar aradım. O sınavda salon başkanı olmasına rağmen bana sinirli bir şekilde onun bilmediğini belki de bir görevlinin çay içerken evrakımın üzerine çay dökmüş olabileceğini söyledi.

Halbu ki kağıtlar teslim edilinceye kadar sorumluluklar sınav salon başkanlarındadır. Böyle bir cevapla işin içinden sıyrılamaması gerekir. Sınıfta sınav kağıdımı aradıklarını onu ilgilendirmediğini dile getirdi.

Topal; Anadolu Üniversitesine, Kırklareli Valiliği’ne, Bimer’e defalarca mağduriyetini bildilmesine rağmen, sadece Kırklareli Üniversitesi’nden 11.03.2015 tarihinde aşağıdaki cevabı aldığını ancak hala bir sonuç alamadığını aktardı.

Sayın Emrah TOPAL,

24.01.2014 tarihinde Üniversitemiz Kayalı Kampüsünde yapılan AÖF Yılsonu sınavında sınav evrakınızın kayıp olduğuna ilişkin olarak Üniversitemize gelen bilgi neticesinde, anılan salonda sınava katılan görevlilerle ilgili olarak inceleme başlatılmıştır.

Bilgilerinize sunulur.

Emrah TOPAL’ın bu mağduriyeti giderilebilir mi bilemiyoruz ama sorumluluğu olanların bu inceleme sonucunda ivedi bir şekilde cezalandırılması ve böylesi önemli sınavlardan el çektirilmelerini beklemek yanlış olmaz sanırım.

Editör Notu: iddialara cevap olacak nitelikte bilgiler ya da cevap hakkı kamugundemi@gmail.com adresine gönderilebilir.

kamugundemi.com - Özel Haber

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol