Öğretmen Diyarı

Kimlik fotokopinizin üzerine imza atın

Avukat Uğur Altun, kimlik fotokopilerinin üzerinde bulunan vatandaşlık numaraları nedeniyle sahte evrak düzenleme ve başkasının adına telefon hattı çıkarma suçlarında artış olduğuna dikkat çekti.Telefon hattı ile ilgili olarak kendilerine gelen davaların yüksek bedelli faturalardankaynaklandığını belirten Altun, "Herhangi bir kimlikfotokopisiyle başkasının adına telefon alıyorlar veonunla yüksek miktarda konuşmalar oluyor. Ayda2 bin, 3 bin lira gibi faturalar gelince hukuki sürecebaşvuruyorlardedi. Altun, bayilerin telefon hattı çıkarma işleminde kimlik fotokopisi ile işlem yapmamaları gerektiğini kaydetti.

 

 

SAHTE TAPU DA DÜZENLENİYOR

 

 

Kimlik fotokopisiyle işlenen diğer suçun, tapu işlemi gerçekleştirmek olduğunu ifade eden Altun, "Burada da nüfus müdürlüklerinin çok ayrıntılı soru sormaları gerekir. Ama çok basit şekilde, gidip fotokopiyle işlem yaptırılabiliyor. Bunların sonucunda resmi evrakta sahtecilik ve dolandırıcılık suçları ortaya çıkıyor" diye konuştu.

 

 

FOTOKOPİLERİN ÜZERİNE İMZANIZI ATIN

 

 

Kimlik fotokopisi ile işlenen suçların önüne geçmenin zor olduğunu dile getiren Avukat Uğur Altun, vatandaşlara kimlik fotokopilerinin üzerine, hangi iş için kullanılacağını belirten bir ibare düşmeleri ve imzalarını atmaları önerisinde bulundu

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol