Öğretmen Diyarı

Kimimiz muz, kimimiz ananas! İşte ‪‎Whatsapp‬\'taki yeni çılgınlık

Bu kampanyayı kadınlar arasında bir ‘sır’ olarak tutulmasını isterdik, ancak deşifre olunca biz de yayınlamaya karar verdik… Bu yıl meme kanseri için hazırlanan kampanya, sosyal medyada yayılmaya başladı. İşte o kampanya

Meme kanserine dikkat çekmek için her yıl düzenlenen sosyal medya kampanyalarında, bu kez WhatsApp rol oynayacak. ”Meme kanserine farkındalık ayı” olarak belirlenen Ekim ayında, her yıl çeşitli sosyal kampanyalar yapılıyor. Kadınlar da kampanyaya uyarak meme kanseriyle ilgili sosyal medyada paylaşımlar yapıyor.

Bu yıl, meme kanserine dikkat çekmek amacıyla 2012 yılında yapılan kampanyanın bir benzeri gerçekleştiriliyor. 2012’de, meyvelere çeşitli anlamlar yüklenmiş ve Facebook ve Twitter’dan meyve isimleri yazılarak kadınlar kampanyaya katılmıştı. Bu yıl ise WhatsApp aracılığıyla aynı kampanya tekrar edilecek. Kadınlar, WhatsApp durumlarına  meyve isimleri veya emojilerini koyacak. İşte meme kanserine dikkat çeken o meyveler ve anlamları:

\"\" Ananas: Bekar

\"\"  Ahududu: Kararsız

\"\"       Elma: Nişanlı

\"\" Kiraz: Çıktığı var

\"\"  Muz: Evli

\"\" Avokado: Onun diğer yarısıyım

\"\"       Çilek: Doğru olanı bulamıyor

 

\"\"  Limon: Bekar olmak istiyor

\"\"    Üzüm: Çıktığıyla evlenmek istiyor-

 

Galata Kulesi böyle renklendirilmişti:

Galata Kulesi geçtiğimiz yıl, meme kanserine dikkat çekmek için pembe ışıkla giydirilmiş ve meme kanseriyle ilgili tweetler kulenin üzerinden projeksiyon aracılığıyla yansıtılmıştı.

\"\"

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim