Öğretmen Diyarı

KHK ile birlikte En büyük deprem MEB’de yaşandı
Resmi Gazete'de yayımlanan 672 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulu tarafından devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan binlerce kamu çalışanının işine son verildi.
KHK’da yer alan bilgilere göre en büyük görevden alma 28 bin 163 ile Milli Eğitim Bakanlığı’nda yaşandı. Sağlık Bakanlığı’nda görevden alınan kişi sayısı 2 bin 18 olurken, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarında bu bu sayı 733 olarak gerçekleşti.
En büyük görevden almanın MEB’de olmasında ise FETÖ tarafından kurulduğu belirtilen Aktif Eğitimciler Sendikası’na üye olan kişilerin etkili olduğu kaydetiliyor. Aktif-Sen’in üye sayısının 17 bin civarında olduğuna işaret eden eğitim sendikacıları, bu kişilerin tamamının görevden alınmış olabileceğine dikkat çekti.
Bununla birlikte, MEB’de görevden alınmada, açığa alınmayan, hiçbir soruşturmaya uğrmayan bazı kişilerin de yer aldığı, bu konuyu araştırıldığı belirtildi.Kaynak: Sözcü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim