Öğretmen Diyarı

Kendisine zarar verdiği için ailesi tarafından yatağa bağlanan Selen hayatını kaybetti!
 Bursa’da beynindeki tümör nedeniyle 9 kez ameliyat olan ve acı hissetmediği için vücuduna zarar verince ailesi tarafından yatağa bağlanmak zorunda kalan 4 yaşındaki Selen Özenç yaşamını yitirdi. Kızını son yolculuğuna uğurlayan acılı baba Mehmet Özenç, “Selen sağlıklı olarak dünyaya geldi. 15 aylık iken rahatsızlık başladı. Sonrada acı hissetmedi. Gözünü, burnunu ve dişlerine zarar verdi. Biz de zorunlu olarak onu yatağa bağlıyorduk. Rahatsızlanan kızımı ambulans ile hastaneye yetiştirmeye çalışırken kaybettik” dedi.
FOTO:DHA – Selen’in ailesi gözyaşlarına boğuldu.

Merkez Yıldırım İlçesi İsabey Mahallesi’de yaşayan Nurdan ve Mehmet Özenç çiftinin üç çocuğundan en küçüğüydü Selen Özenç,  2012 yılı Mart ayında sağlıklı olarak dünyaya gelen Selen 15 olunca ayakları tutmamaya başladı. Daha sonra kafasında önce su daha sonra da tümör tesbit edilen Selen 9 kez ameliyat olmasına rağmen bir türlü sağlığına kavuşamadı. Yaşadığı rahatsızlık nedeniyle artık vücudunda acı hissetmeyen Selen, önce dişlerini söktü, sonra burnunu parçaladı, en son zarar verdiği sağ gözünden ameliyata alındı.

FOTO:DHA- Minik Selen ailesi tarafından yatağa bağlanmıştı.

Ailesi tarafından kendisine zarar vermemesi için yatağına bez parçaları ile bağlanan Selen rahatsızlandı. Ailesi tarafından çağrılan ambulans ile devlet hastanesine götürülmek istenen talihsiz Selen yolda yaşamını yitirdi. Kızını dün gözyaşları içersinde son yolculuğuna uğurlayan Mehmet Özenç, “Sağlıklı doğan yavrum bir anda rahatsızlandı. Dokuz kez ameliyat olmasına rağmen doktorlar çaresiz kaldı. Son aylarda Selen vücuduna zarar vermeye başladı. Buda bizim canımızı çok acıtıyordu. Onu bağlamak zorunda kalıyorduk. Kızım rahatsızlanınca hastaneye getirmek istedik fakat yolda yaşamını yitirdi” ded
.
FOTO:DHA – Minik Selen’in cenazesi toprağa verildi.

Talihsiz Selen Bursa’da dün ikindide kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.
Kaynak: (DHA)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim