Öğretmen Diyarı

Kaymakam'dan Genç Öğretmene Hakaret

Konu serbest kıyafet eylemi....
KamuGundemi.com - Eğitim-iş Tekirdağ Şube Başkanı Hüseyin Eren bugün Tekirdağ'ın Muratlı ilçesinde yaşanılan bir olayı anımsatarak; Biz öğretmeniz Şamar oğlanı değiliz diye tepkisini gösterdi..

BİZ ÖĞRETMENİZ, ŞAMAR OĞLANI DEĞİL!

Bugün Tekirdağ İli Muratlı ilçesine bağlı okulları ziyarete gittim. Gittiğim bir lisede öğretmenleri üzgün ve gergin buldum. Nedeni de bir gün önce okula Muratlı Kaymakamının geldiğini, takım elbiseli kravatsız bir genç arkadaşımıza küçük düşürücü  davrandığını öğrendim. Ayrıca arkadaşları arasındaki küçük düşürme yetmezmiş gibi genç öğretmeni müdür odasına çağırıp tehdit dolu konuşma ve davranışlarda bulunduğunu duydum.

Şimdi Sayın kaymakama bir şey anımsatmak istiyorum. Belki bilgisi yoktur. Tüm sendikaların kılık kıyafet eylem kararı var ve üye, bağlı bulunduğu sendikanın kararına uymak zorundadır. 

Bu karar yaklaşık üç yıl önce türbanı kamuya sokmak için malum sendika tarafından alınmıştı. O günlerde hiç bir soruşturmaya konu olmayan bu eylem, farklı sendikalar tarafından da karar alınarak uygulanmaya başlanınca muhalif sendika üyelerine baskı unsuru olarak kullanılacak galiba...

Türbanda amacını yakalayan siyasi iktidar, diğer özgürlük  taleplerini ( Kravat takmama vb) bastırmak için tüm gücünü en üst düzeyden kullanmaktadır. Oysa yapılacak iş çok basittir. Biz bu eylemde haklı olduğumuzu savunuyoruz. Buna  hukuk karar verecektir. 

Sayın kaymakam soruşturmasını açmalı, iş mahkemeye yansımalıdır. Biz öğretmenlerin amiri olması ona hakaret etme hakkını vermez. 

“SUÇ” kavramı hukuki normlara göredir. Kişinin beynindeki bakış açısı değildir.

Oysa genç öğretmenlerin motivasyona ihtiyacı vardır, küçük düşürülmeye değil. Bizler idarecilerden yön almak, motive edilmek istiyoruz. 

Sayın kaymakam ille de kalıcı iz bırakmak istiyorsa  sıvaları dökülen okullara ödenek bulsun. Öğretmenlerle uğraşmasın.  Bu toplumun şamar oğlanı değiliz. BİZ ATATÜRK’ÜN YOLUNDA TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN ÖĞRETMENİYİZ!

Kaynak: KamuGundemi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol