Öğretmen Diyarı

Kaybolan çocuklardan 6 gündür haber yok

Tokat’ın Reşadiye ilçesinde kaybolan 5 yaşındaki Dursun Kağan Taşçı ile 8 yaşındaki Bayram Erol’u arama çalışmalarına çocukların Kelkit Çayına düştüğü tahmin edilen bölgeye ağırlık verildi. İş makineleri tarafından suyun yönü değiştirilerek, su pompaları tarafından deşarj çalışması yapılmaya başladı. Yapılan çalışmaları ise çocukların yakınları endişeli gözlerle izledi.
ARAMA ÇALIŞMALARI HAVADA, KARADA VE SUDA DEVAM EDİYOR 
Tokat Valisi Cevdet Can'ın başkanlığındaki kriz merkezince yapılan çalışmalara Emniyet, jandarma, AFAD, UMKE, TAKE, Jandarma Özel Hareket, Jandarma Komando, dalgıç polis, detektör köpek ve Jandarma Özel Arama Kurtarma (JÖAK) personellerinden oluşan Ankara, Sivas, Ordu, Samsun, Amasya ve Tokat illerinden ekipler katıldı. Bölgeye sevk edilen 100 kişilik komando birliği de ormanlık alanda çalışmalarını sürdürüyor. Ankara Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından bölgeye gönderilen polis helikopteride termal kameralarla arama yapıyor.
ÇOCUKLARIN KAYBOLMA HARİCİNDEKİ İHTİMALLERDE DEĞERLENDİRİLİYOR 
Reşadiye Kaymakamı Faruk Erdem ile İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Hasan Günay, polis helikopteri ile bölgede yapılan çalışmalara katıldı. Kaymakam Erdem, sosyal medyada yaptığı açıklamasında yapılan tüm çalışmalara rağmen herhangi bir bulguya rastlanılamadığını ve çalışmaların devam ettiğini kaydetti. Çocuklarla ilgili kaybolma haricindeki her ihtimal için de ayrıca çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Kaymakam Erdem, bugünde bölgede Vali Cevdet Can ile AK Parti Grup Başkan Vekili Coşkun Çakır’ın inceleme yapacağını sözlerine ekledi. 
NURHAN İÇMEZ

Kaynak: İHA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim