Öğretmen Diyarı

KARABÜK’TE VELİLERİN İSYANI

 

Karabük’ün Safranbolu ilçesine 10 km uzaklıkta bulunan Konarı Şehit Halil Gözlemeci İlkokulunda 1.ve 2 sınıfalar birleştirerek aynı sınıfta ve aynı öğretmen tarafından öğrenim görüyor. 2015 yılında bu çağ dışı eğitim uygulamasının Karabük gibi büyük bir ilde yapılıyor olması ve merkeze çok yakın bir okulda olması velilerde isyana sebep oldu. 


Avrupa birliğine girme sürecinde yıl 2015 te 1. Ve 2 sınıfların bir arada okutulması çocuklarda nasıl bir verimlilik oluşturacaktır ve çocukların okula karşı bakışını nasıl etkileyecektir. 2014-2015 Eğitim yılına 12 öğrenci ile başlayan 1. Sınıf öğrencilerinden 3 öğrencinin makas tutamıyor denilerek ana sınıfına gönderilmesi, sınıf mevcudunun 10 öğrencinin altına düşmesi sonucunda okuldaki öğretmenin norm fazlası pozisyonuna düşmesi ve öğretmenin köy okulundan merkezdeki bir okula tayin olması öğrenci velilerinde kafa karışıklığına sebep olmuştur. 

 

Veliler çocuklarının kendi yaş gruplarıyla ve kendi öğretmenleri ile eğitim almalarını ve çağ dışı uygulamaya bir an önce son vermelerini istemektedirler. 


Konuyla ilgili il MEB Müdürünü göreve davet ediyoruz.

 

karabukhaberleri.com özel haber

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim