Öğretmen Diyarı

Kar yağışı etkili oldu, 7 köy yolu ulaşıma kapandı

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde başlayan yoğun kar yağışı, Zonguldak İstanbul karayolunda sürücülere zor anlar yaşatıyor. Kar lastiği olmayan sürücüler yolda kalıp çekici beklerken, bazı sürücüler de zincir takarak yollarına devam...

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde başlayan yoğun kar yağışı, Zonguldak İstanbul karayolunda sürücülere zor anlar yaşatıyor. Kar lastiği olmayan sürücüler yolda kalıp çekici beklerken, bazı sürücüler de zincir takarak yollarına devam etmeye çalışıyor. İlçede 7 köy yolunun kardan kapandığı öğrenildi. 

 

Zonguldak İstanbul karayolunda sabah saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı trafiği olumsuz etkilerken, yapılan tüm uyarılara rağmen önlem almayan sürücüler ise yolda kaldı. Kar lastiği bulunmayan sürücüler yollarda kalırken, bazıları da su kanalına kaydı. Uzun araçlardan bazıları makaslayarak yolda kalırken, kar lastiği olmayan sürücüler ise bayır çıkmak için uzun süre uğraş verdi. Bazı sürücüler ise zincir takarak yollarına devam etmeye çalıştı. Karayolları ekipleri yolda kar temizleme çalışması yaparken, Zonguldak bölge trafik ekipleri tarafından kurtarma çalışması başlatıldı. İlçede de kar yağışı başlarken, şemsiyelerini alan vatandaşlar yoğun kar yağışı altında yürümeye çalıştı. Bazı çocuklar ise kar yağmasından dolayı mutlu olduklarını, oyun oynayacaklarını ve kardan adam yapacağını söyledi. 

 

Diğer yandan yüksek kesimlerde başlayan kar yağışı nedeniyle Ereğli'de 7, Devrek ilçesinde ise 1 köy yolunun ulaşıma kapandığı, 16 iş makinesi ile yol açma çalışmasına başlandığı öğrenildi.

 

personelmebhaber.net/

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim