Öğretmen Diyarı

Kapıda polis evde vahşet

Saat 04.00’te kavga eden çifti ayırmaya giden polis, kapının açılmasını bekledi. 05.00’te evden 3 el silah sesi duyuldu. Polis, 06.30 kapıyı açmak için operasyon kararı verdi, ancak çok geçti...


ANTALYA Konyaaltı’nda Lokman Barış Çelik (40), 2 yıldır birlikte yaşadığı, kendisinden 20 yaş küçük Deniz Aktaş’la dün saat 04.00 sıralarında tartışmaya başladı. Gürültüye uyanan komşuların ihbarı üzerine gelen polis ekibi, 3’üncü kattaki dairenin kapısını çaldı. Ancak Çelik, kapının açılmasına izin vermedi. Polis bir süre, elinde silah olduğundan habersiz Çelik’i kapıyı açması için ikna etmeye çalıştı. 


‘ÇIĞLIKLAR’ KESİLİNCE


Saat 05.00 sıralarında genç kadının “Beni kurtarın” çığlıkları arasında içeriden 3 el silah sesi duyuldu. Çelik, başına ve kalbine ateş ettiği Deniz Aktaş’ı öldürdü.

Kapının açılmasını bekleyen polisler, ilk anda Çelik’in havaya ateş ettiğini sandı. Ancak ‘imdat’ çığlıkları kesilince işin ciddiyetini anlayan polisler, operasyon için takviye ekip istedi. Olay yerine Özel Harekât polisleri sevk edildi. Ambulans ve itfaiye de bina önünde hazır beklemeye başladı. Saat 06.30 sıralarında operasyona başlanacağı sırada Çelik, kapıyı açarak teslim oldu. Eve giren ekipler, kalbinden ve başından vurulan Aktaş’ın cansız bedeniyle karşılaştı. 


‘ŞİDDET GÖRÜYORDU’


Çelik gözaltına alınırken, polis evde 4 saat inceleme yaptı. Komşuları, daha önce 2 evlilik yapan internet kafe işletmecisi Çelik’in, genç kadına sürekli şiddet uyguladığını iddia etti.

 

Tuğçe YILDIZ

\"Hürriyet\" 

Anahtar Kelimeler:
kapıda polis evde vahşet

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol