Öğretmen Diyarı

Kamuya 35 Bin 336 Memur Personel Alınacak
  Kadroların Kurumlara Dağılımı 2016 yılı bütçe görüşmeleri sürerken kamu kurumlarının Maliye Bakanlığı’ndan talep ettiği ve onay aldığı kadrolar da ortaya çıkmaya başladı.
 2016 yılı bütçe görüşmeleri sürerken kamu kurumlarının Maliye Bakanlığı’ndan talep ettiği ve onay aldığı kadrolar da ortaya çıkmaya başladı.  Şuana kadar 35 Bin 336 kesinleşen kadro olmakla beraber , 12 Bin 704 Talep Edilen ve 9 Bin 500 Planan atama bulunmaktadır. Birçok kurumda personel açığı var, kurumlar bu açıkları ek atama izinleriyle kapatmaya çalışacak.  Kpsscafe.com.tr sitesi olarak Kurumların 2016’da talep ettiği kadrolar ve atama izni verilen personel alım sayılarını sizlere sunuyoruz. 
DEĞERLENDİRME: Birçok kurumun kamuoyuna açıklanmayan kadro talepleri olabilir ama son sözü Maliye Bakanlığı söyleyecektir. Kamu kurumları, kadro değişikliklerini ve serbest bırakmaya ilişkin taleplerini Mayıs ayı sonuna kadar Maliye Bakanlığına ve Devlet Personel Başkanlığına gönderebilecektir. 2016 yılının personel alımları konusunda bereketli geçeceğini söyleyebiliriz.  
Zeki Kara 


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim