Öğretmen Diyarı

Kamuda Yıllık İzinler Serbest Mi Bırakılıyor?
 18 Temmuz’dan itibaren kamu çalışanlarının yıllık izinleri ikinci bir emre kadar durdurulmuştu. Başbakanlık’tan 1 Ağustos itibariyle başlamak üzere ikinci bir genelge bekliyoruz. Yüz binlerce kamu çalışanının gözü, kulağı yıllık izinlerin serbest bırakılacağı habere çevrildi.

İzinler Serbest Bırakılıyor Mu?

Kamu çalışanları, yaz döneminde izinlerini kullanmak istiyor. Bununla ilgili yaptığımız haber için tıklayınız . Okullar tatil, öğrenciler de izinde ancak çalışan anne-babalar için izinler kaldırıldı. Okullar açılmadan izinlerini kullanmak isteyen kamu çalışanları 1 Ağustos itibariyle izinlerin serbest bırakılmasını istiyor.  Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım, darbe girişinin ardından milletimizi meydanlara çağırmıştı, gündüz işlerine giden memur ve işçiler, akşamları da gece boyunca demokrasi nöbeti tutmak için meydanları bekliyordu. 

Hem yıllık izinlerin serbest bırakılmasını hem de meydanlardan çekilebilirsiniz çağrısını kısa bir zaman içinde bekliyoruz. Belki de iki konuyla ilgili açıklama aynı anda gelecektir. 

 
**Kulislerden aldığımız bilgiye göre darbe tehlikesinin geçtiği, Genelkurmay Başkanlığı’nın gerekli çalışmaları tamamladığı, bundan sonra hukuki süreçlerin devam edeceği konuşuluyor. Devletin zirvesi yıllık izin ve meydanlardan çekilme konusunu son kez değerlendirdikten sonra kamuoyuna açıklama yapılması bekleniyor. 

 
Kaynak: “www.kamupersoneli.net” 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim