Öğretmen Diyarı

Kamera aldı, yerine meyve suyu gönderdiler

İlçe merkezinde market işleten Celal Vural, gazetecilere yaptığı açıklamada, yaklaşık bir hafta önce kendisini telefonla arayan kişinin, 575 lira değerindeki web kamera ve ses kayıt cihazını kampanyayla 170 liraya sattıklarını belirttiğini söyledi.


Telefondaki kişinin dolandırıcı olmasından şüphelendiği halde, uzun süren görüşme sonunda ikna edildiğini ve iş yeri adresini vererek malzemeleri satın aldığını anlatan Vural, birkaç gün sonra adresine ulaşan kargoyu, 170 lira ödeyerek teslim aldığını ifade etti.

Vural, paketten kamera yerine bir kutu meyve suyu, ses kayıt cihazı yerine de kulaklık çıkınca büyük şaşkınlık yaşadığını bildirerek, insanların bu tür dolandırıcılar karşısında dikkatli olmaları gerektiğini dile getirdi.


Dolandırıcıların, 5 lira değerindeki ürünler için kendisinden 170 lira aldığına değinen Vural, "Giden paranın üstüne meyve suyunu içtim. Herkes bilsin ki bunlar bir şebeke. Bu tür alışverişlerde herkesin dikkatli olması gerekiyor. Bir dahaki sefere böyle bir hataya düşmeyeceğim ve savcılığa suç duyurusunda bulunacağım" diye konuştu.


\"Anadolu
 
memurlar.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim