Öğretmen Diyarı

Kahraman Öğretmen Ağlattı! Tacizci Müdür Tutuklandı! Saadet Öğretmen Kimdir?
 Son dönemlerde giderek artan taciz ve tecavüz olaylarından biri de geçtiğimiz günlerde İzmir Menderes'te ortaya çıktı.  Saadet öğretmen, görev yaptığı okulda yaşanan iğrenç olayı fark etti ve duruma müdahale etti. Korkunç gerçek medyaya yansıdı ve tacizci müdür tutuklandı. CNN Türk'te canlı yayında soruları yanıtlayan Saadet Öğretmen ise izleyenleri ağlattı... 

Korkunç olay 2 yıl önce İzmir'in Menderes ilçesinde yaşandı. Yaşları 6 ila 11 arasındaki 6 kız öğrenciye taciz eden müdür hakkında 102 yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı. İddialara göre 6 kız öğrencisine cinsel içerikli film izletip, istismarda bulunuyordu. 66 yaşındaki Adil Ş.'nin bir yıldır tutuksuz yargılandığı dava bugün sonuçlandı. Mahkeme Adil Ş'nin tutuklanmasına karar verdi. Olayı ortaya çıkaran Saadet Öğretmen ise canlı yayında anlattıklarıyla yürek burktu. Saadet Öğretmen canlı yayında olayı nasıl fark ettiğiyle ilgili olarak;  'Okuldaydım. Benden o müdüre giden çocuklar içlerine kapanmışlardı. Bunun üzerine gittim. Bir gün çocukların sınıfta olmadığını fark ettim. Müdürün odasına gittiğimde kapı kilitliydi. Kötü bir şeyler olduğunu anladım ve kapının kilidini açtırdım. İçeri girdiğimde çocuklar müdürün masasının altındaydı. Bu dava için 2 seneden beri çok mücadele verdim. Öğrencim, 'Öğretmenim bizi bırakma' dediği gün, onları bırakmayacağımın sözünü verdim.' dedi. 

Öte yandan mahkemenin tutuklama kararı vermesi alkışlarla karşılandı. Kadın dernekleri, baro ve sendikalar oldukça yoğun bir kalabalıkla duruşmaya katıldı ve mahkeme kararını protestolarla kutladılar. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim