Öğretmen Diyarı

Kadınlardan “Öldüren Sevgi İstemiyoruz” Yürüyüşü

Kadına yönelik şiddet ve tecavüze dikkat çekmek amacıyla 14 Şubat Sevgililer Günü'nde Adana'da bir grup kadın “Öldüren sevgi istemiyoruz” yürüyüşü yaptı.

Adana Kadın Platformu üyesi yaklaşık 80 kadın 5 Ocak Meydanı'nda toplandı. Platform üyeleri, 14 Şubat Sevgililer Günü olması sebebiyle, şiddet gören ve öldürülen kadınlara dikkat çekmek için İsmet İnönü Parkı'na yürüdü. "Erkeklerin sevgisi her gün 5 kadın öldürüyor, kadınlar artık susmayacaklar" sloganları atan gruba LGBTİ derneği olan Queer Adana ve çevredeki vatandaşlar da destek verdi. İsmet İnönü Parkı'nda toplanan grup adına basın açıklamasını okuyan Çiğdem Dağdelen, "Sevgi ile isimlendirilen bu günde dahi şiddet görmeye, tacize-tecavüze uğramaya, öldürülmeye devam edeceğiz. Erkeklerin sevgisi her gün 5 kadını öldürüyor" dedi.
Dağdelen, kadın katliamlarına, kadına yönelik şiddet, taciz ve tecavüze karşı en büyük silahın "Kadın dayanışması" olduğunun altını çizerek, "Erkek şiddetine karşı kadınların lehine kazanımlar elde etmenin yegane yolunun kadın dayanışması olduğunu biliyoruz. Şiddetinizle barışmayacak, erkek şiddetine karşı susmayacağız" dedi.
Çeşitli sloganlar atan grup, daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

habermonitör

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim