Öğretmen Diyarı

Kadın öğretmeni evlilik vaadiyle dolandırmış
 DHA
KADINLARI evlilik vaadiyle kandıran ve paralarını alıp ortadan kaybolan ’Bukalemun’ lakaplı zanlı Kadıköy’de yakayı ele verdi. Zanlının son 5 ayda 5 ayrı kadını aynı yöntem ile dolandırdığı ve onlardan toplam 52 bin lira aldığı öğrenildi.

43 yaşındaki öğretmen Y.A., 6 ay önce bir evlilik sitesi üzerinden kendisini UNICEF müfettişi Fizik Tedavi Uzmanı Doktor Ertan Akman diye tanıtan Bahattin Ç. (47) ile tanıştı. Bahattin Ç. iddiaya göre, evlilik vaadiyle kandırdığı kadına babadan kalma kumaş fabrikasının hisselerini devralacağını; ancak bir miktar para açığının olduğunu söyledi. Kendisine inanan Y.A., Bahattin Ç.'ye 7 bin lira verdi.

PARAYI ALINCA ORTADAN KAYBOLDU

Y.A. ile yaklaşık 6 ay arkadaşlık yapan Bahattin Ç. parayı aldıktan 1 gün sonra halasının öldüğünü söyleyerek ortadan kayboldu. Y.A., kendisine ulaşamayınca Bahattin Ç.'nin Caddebostan’daki evine gitti; ancak oradan taşındığını gördü. Dolandırıldığını anlayan kadın Göztepe Polis Merkezi’ne giderek şikayette bulundu.

POLİS KISA SÜREDE YAKALADI

Şikayet üzerine Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Büro Ekipleri Bahattin Ç.'nin adresine giderek inceleme başlattı. Geçmişe dönük kamera kayıtlarını inceleyen polisler, bir aracın binaya oradan eşya yüklediğini belirledi. Yapılan araştırma sonucu, ’Bukalemun’ diye bilinen dolandırıcı Bahattin Ç., Kadıköy’ün başka bir mahallesinde yakalandı. 24 saatten daha kısa bir sürede yakalanan Bahattin Ç., çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Maltepe Cezaevi’ne gönderildi.

MAĞDUR KADIN NASIL DOLANDIRILDIĞINI ANLATTI

Bahattin Ç.’nin son kurbanlarından öğretmen Y.A., DHA’ya yaptığı açıklamada nasıl dolandırıldığını anlattı. Bahattin Ç.'nin kendisini fizik tedavi uzmanı Ertan Akman adıyla tanıttığını belirten Y.A., "İnternet ortamında tanıştık. Bir evlilik sitesinde tanıştık. Bir süre sonra arkadaşlığımız başladı. Bizi evlilik vaadiyle kandırdı. Babasından miras kaldığını söyledi. Çok küçük bir miktarda paraya ihtiyacı olduğu söyledi. Bende bu parayı tamamlamaya çalıştım. Sonra telefonlarına cevap vermeyince dolandırıldığını anladım. Evine geldim. Evinin kapı duvar olduğunu gördüm. Savcılığa başvurdum. Tekrar gelip adres aldım. Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne gittim. Polislerin sayesinde çok kısa bir zamanda 24 saat sürmeden yakaladılar" dedi.

5 AYDA 5 KADINI DOLANDIRDI

Bahattin Ç.’nin kendisini doktor, mühendis, asker, UNICEF müfettişi, Birleşmiş Milletler çalışanıyım diyerek tanıttığı; Mustafa, Ertan, Cihan, Mehmet gibi isimler kullandığı; kendisine inanan kadınları da evlilik vaadiyle dolandırdığı belirtildi. Bahattin Ç.'nin son 5 ayda 5 ayrı kadını aynı yöntem ile dolandırdığı ve onlardan toplam 52 bin lira aldığı öğrenildi.
(Ramazan EĞRİ-Uğur AYAZSIN/İSTANBUL -
DHA)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim