Öğretmen Diyarı

Kadın öğretmene kız öğrencisini taciz suçlaması!

Kağıthane'de bulunan bir ticaret meslek lisesinde 2 yıllık sözleşmeli beden eğitimi öğretmeni sanık Elif C.'nin, mağdure olan öğrencisi B.Y.'ye cinsel ilgi duyarak, okulun spor odasında baş başa kaldıklarında da devamlı dudaklarından öptüğü öne sürüldü.


Savcılığın iddianamesinde zaman zaman da mağdure olan kız öğrencisine cinsel davranışlarda bulunduğu, geçtiğimiz yıl öğretmen Elif C.'nin, kız öğrencisi B.Y.'i evine götürerek cinsellik yaşadıkları belirtildi. Daha sonra ise gerek okulda gerekse dışarıda sanık Elif C.'nin tacizlerinin öğrencisi B.Y'ye karşı devam ettiği ileri sürüldü.


Babası da şikayetçi


İddianamede genç kızın babasının şikayetçi olduğu belirtilirken, babanın ifadesinde, "Kızım olanları bana anlattı. Kızım kendisi istemediği halde beden eğitimi öğretmeninin tacizlerini çoğaldığını söyledi. Kabul etmediği zamanlarda ise kendisine vurduğunu hakaretlerde ve tehditlerde bulunduğunu anlattı. Kızımın mağdur olmasından dolayı şikayetçiyim. Uzlaşmak istemiyorum" dedi.


Suçlamaları reddetti


32 yaşındaki öğretmen Elif C. ise savcılıkta suçlamaları kabul etmeyerek, "Öğrencim olan B.Y. ile herhangi bir ilişkim olmadı. Esas kendisi bana duygusal ve cinsellik anlamında hayrandı. Ancak bana karşı fiili olarak herhangi bir söz, temas yada sarkıntılık eylemi olmadı. Bana iftira atması için bir sebebi yoktur. İddialar asılsızdır, suçlamaları kabul etmiyorum" dedi. İddianamede, Elif C. hakkında, "Çocuğun birden çok kez basit cinsel istismarı" suçundan 4,5 yıldan 12 yıla kadar hapisle yargılanması istendi.

Vatan
 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim