Öğretmen Diyarı

İzmir\'de hastanede tehdide 17 ay hapis

İzmir'de bir hastanede sekreter olarak çalışan Meral Koçak Eri, randevu gününü beğenmeyen M.C.'nin tehdidini mahkemeye taşıdı. "Ağzına iki tane çakardım" diyen M.C'ye 17 ay hapis cezası verildi. İddiaya göre, M.C. kız kardeşi E.S. ile çocuğuna EEG çektirmek için görevli Meral Koçak Eri'nin yanına gitti. Eri de, EEG için M.C.'nin 18 aylık bebeği uyumayınca 20 gün sonraya randevu verdi.

Randevu gününe itiraz eden M.C, Eri'yle tartışıp, üzerini çekiştirerek tanıtma kartını almaya çalıştı. Görevli doktor Orkide Güzel'e de "Sen bunun kardeşi misin, aynısınız zaten" dedi. Tartışmada, M.C., Eri'ye, "Kucağımda çocuk olmasa senin ağzına iki tane çakardım" deyince sekreter, M.C.'den şikayetçi oldu.

CEZA 5 YIL ERTELENDİ

Meral Koçak Eri'nin şikayeti üzerine M.C. ve kardeşi E.S. hakkında "hakaret" ve "tehdit" iddiasıyla dava açıldı. Mahkeme, M.C.'ye, doktor Orkide Güzel'e yönelik eylemleri için 11 ay 20 gün, Meral Koçak Eri'ye yönelik eylemleri için de 5 ay hapis cezası verdi. M.C.'ye verilen ceza, 5 yıl süre ile ertelenirken, kardeşi E.S. beraat etti.

ŞEYDA BURCU İKİZ
İzmir, hastane, Meral Koçak Eri, Orkide Güzel, tehdit, sekreter, hapis

\"Bugün\"

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim