Öğretmen Diyarı

İzmir ve Amasya'ya iki'şer şehit ateşi düştü

Diyarbakır'da, teröristlerin yola yerleştirdikleri patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Jandarma Astsubay Başçavuş Halit Zilhani Çelik ile Jandarma er Mustafa Nerkis'in İzmir'deki baba ocaklarına ateş düştü. Şehit Er Recep Bodur'un (21) Amasya merkeze bağlı Yolyanı köyündeki ailesine ve şehit Er Mustafa Bilgili'nin Suluova ilçesinde
Diyarbakır Lice kara yolunda askeri aracın geçişi sırasında 1 ton el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesiyle gerçekleştirilen saldırıda şehit olan Jandarma Astsubay Başçavuş Halit Zilhani Çelik ile Jandarma er Mustafa Nerkis'in İzmir'deki baba ocaklarına ateş düştü. Şehit Başçavuş Halit Zilhani Çelik'in Konak ilçesi Mehmet Akif mahallesinde yaşayan ailesine askeri yetkililer sağlık ekipleri kontrolünde şehadet haberini verdi. Şehidin babası Mehmet, annesi Cennet, eşi Suna hanım, iki kızı ile yakınları acı haberle büyük üzüntü yaşadı. Sinir krizi geçiren aileye sağlık ekipleri müdahale etti. Başçavuş Çelik'in yaklaşık 2 yıl önce Diyarbakır'da göreve başladığı, eşi ve çocuklarını 3 ay önce terör olayları nedeniyle İzmir'e gönderdiği öğrenildi. Şehit komutanın 15 gün önce izine gelip ailesi ile özlem giderdiği belirtildi.

ŞEHİT ER ASKERE GİTMEDEN AİLESİNE EV ALMIŞ

Diyarbakır'da aynı saldırıda komutanı ile şehit olan Jandarma kısa dönem er Mustafa Nerkis'in de acı haberini, askeri yetkililer Bornova İnönü mahallesinde oturan ailesine verdi. Şehit er Nerkis'in şehadet haberini alan anne Ayşe, baba Mehmet ve yakınları sinir krizi geçirdi. Anne Ayşe Nerkis ağıt yakarken akşam telefonla oğlu ile görüştüğünü söyleyerek oğlunun kendisine ''Beni merak etme ben iyiyim. Rahatımız yerinde'' dedi. İşletme mezunu olan şehit er Nerkis'in 4 aylık asker olduğu öğrenildi. Şehidin anne ve babasının kapıcılık yaptığı öğrenilirken şehir eri Mustafa Nerkis'in askere gitmeden önce anne ve babasına ev aldığı belirtildi.

Öte yandan, Jandarma Er Mustafa Nerkis'in Kütahya'nın Simav ilçesinde toprağa verileceği öğrenildi.

Şehit Er Recep Bodur'un (21) Amasya merkeze bağlı Yolyanı köyündeki ailesine ve şehit Er Mustafa Bilgili'nin Suluova ilçesinde yaşayan ailesine şehit olduğu haberleri askeri yetkililer tarafından verildi. Şehit Bodur'un acı haberi alınca fenalık geçiren babası Halil ile annesi Güldane'ye sağlık görevlileri müdahale etti. Biri engelli iki kardeşi daha olan şehidin evine Türk bayrağı asıldı.

Recep Bodur ile köylerinden bir askeri kendisinin uğurladığını anlatan köylülerden Mehmet Kılıç, Diyarbakır'a daha henüz 1,5 ay önce gönderdiklerini söyledi. Recep Bodur'un çok sakin birisi olduğunu belirten köylüler ise gözyaşlarını tutamadı.

Şehit Er Mustafa Bilgili'nin babası imam Recep Bilgili'ye ise acı haber Yenidoğan Mahallesi Bahar Sokak'ta bulunan evinin önünde verildi. Baba gözyaşlarına boğulurken, anne Nurgül Bilgili ise ağıtlar yaktı. 4 kardeşi daha olan şehidin ikiz kardeşi Ramazan Bilgili gözyaşları döktü.

İhlas Haber Ajansı
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim