Öğretmen Diyarı

İzmir EXPO 2020\'de elendi!
Dünyanın en büyük organizasyonlarından biri olarak kabul edilen EXPO 2020'ye ev sahipliği yapacak kent belli oluyor. İlk tur oylamasında Brezilya'nın Sao Paulo kenti elendi, 2. turda ise İzmir elenen şehir oldu..

Fransa'nın başkenti Paris'teki EXPO 2020 ile ilgili karar oylamasının yapılacağı oturum öncesi aday kentler son sunumlarını gerçekleştirdi. İzmir, Paris'teki BİE Kongresi'nde 2020 EXPO oylamasında ilk turu başarıyla geçti. Dubai 77, Ekaterineburg 39, İzmir 33, Sao Paulo 13 oy aldı. Sao Paulo elendi. İkinci tura geçildiğinde ise İzmir elendi.

Dubai ile Rusya'dan Ekaterinburg, EXPO'nun düzenleneceği kent olmak için son turda yarışacak.

Dubai, Sao Paulo ve Ekaterinburg, sunumlarında kentlerinin avantajlarını, EXPO'yu neden istediklerini, konuşmalar ve video gösterileriyle anlattı. Sao Paulo'nun sunumu sırasında, mini bir canlı konser de delegelere verildi.


Ekaterinburg'un ardından İzmir son sunumunu yaptı. Sunuculuğunu Defne Samyeli'nin yaptığı İzmir'in son sunumunda ilk konuşmayı yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu gerçekleştirdi. Salona girmeden önce değerlendirmede bulunan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, "Hayırlısı olsun. EXPO'nun kazanılması için tüm gayreti gösterdik" dedi. 
haber kaynağı:haberbuketi.com
Anahtar Kelimeler:
izmir expo 2020 elendi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim