Öğretmen Diyarı

İzinsiz Tuvalete Gitti Diye İşten Atıldı

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü'nde teknisyen yardımcısı olarak çalışan M.I. hakkında, 30 Haziran 2014 tarihinde işlemiş olduğu iddia edilen 'Amirin İzni Olmaksızın Görev Yerinden Ayrılma' suçundan dolayı disiplin soruşturması açıldı. Yapılan soruşturma sonucunda M.I. Meslekten çıkarma cezası ile cezalandırıldı.

Görev Yerinde Bulunamadı Diye

İddialara göre Lojistik Şube Müdürlüğü Destek Hizmetleri Büro Amirliğinde görevli Teknisyen yardımcısı M.I.'ın 30 Haziran 2014 pazartesi günü saat  08:30-08:40 arası görevli olduğu Personel Şube Müdürlüğü katında bulunmadığı ve yine aynı gün 13:40 sıralarında görev mahallinde bulunmadığı, 13:43'te kendisine ait telefondan arandığında da kendisine ulaşılamadığı belirtildi.

İhtiyaç Gidermek İçin Gittim

Teknisyen yardımcısı M.I. ise disiplin kuruluna verdiği savunmasında 30.06.2014 pazartesi günü saat  07:30'da geldiğini, görevli bulunduğu katta temizlik yaptıktan sonra ihtiyaç gidermek için aşağıya indiğini ve saat 13:40 sıralarında yine ihtiyaç gidermek için aşağıya indiğini beyan etti.

Emniyette 10 Dk. İhtiyaç Molası

Ancak Şube Müdürlüğü tarafından kendilerine imzalatılan bir yazıda ihtiyaç gidermek için sadece saat başlarına 10 kala izinli sayılacakları belirtiliyordu.

Bir Üst Ceza Verildi

Yapılan disiplin soruşturması sonucunda Disiplin Kurulu, "Emniyet Teşkilatı Disiplin Tüzüğünün 11. Maddesi gereğince "24 Ay süreli Durdurma" cezası ile tecziyesi gerekmekte ise de, özlük bilgilerinde aynı suçtan cezası bulunduğundan hakkında aynı tüzüğün 14. Maddesinin uygulanmasına ve bir derece ağır ceza olan "Meslekten Çıkarma" cezası ile tecziyesine karar verilmiştir." İfadelerini kullandı.

Kaynak: sendikahaberleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim