Öğretmen Diyarı

İşte serbest kıyafet

MİLLİ Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) okullarda kıyafeti serbest bırakan yönetmelikle ilgili tartışmalar sürerken, Batman'ın Sason İlçesi'ne bağlı Şahinli Köyü'nün Yukarıdere İlköğretim Okulu öğretmenlerinden, Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Bodrum Şubesi üyesi Oya Öztürk'e, dar gelirli öğrenciler için yardım mektubu gönderildi. Gönderilen mektuptaki öğrenci fotoğrafını görünce duygulanan Öztürk, yardım kampanyası başlattı.

Sason İlçesi'ne bağlı Şahinli Köyü'nün Yukarıdere Köyü İlkokulu'nun öğretmenleri, fakir öğrencilere kışlık kıyafet yardımı için, AKUT Bodrum Şubesi üyesi Oya Öztürk'e 5 gün önce bir mektup gönderdi. Öğretmenler, ayakkabıları ile üzerindeki pantolonu ve kazağında yırtıklar bulunan 12 yaşındaki bir öğrencinin fotoğrafını da mektuba ekleyerek, durumu gözler önüne serdi. Benzer durumda 40 öğrencinin olduğu belirtildi.

Mektubu alınca üzülen Öztürk, buradaki öğrencilere yardım yapılması için kampanya başlattı.Bodrum Yarımadası Belediyeler Birliği ve ilçedeki sivil toplum kuruluşları ile irtibata geçip, durumu aktardığını belirten Öztürk, "Okullarda serbest kıyafet olsun mu olmasın mı?' tartışmasının yaşandığı bugünlerde Sason'daki ilköğretim okulundan gelen fotoğraflar bu tartışmanın ne kadar anlamsız olduğunu ortaya koydu. Gelen fotoğraf, bizleri şoke etti.

Oradaki öğretmenlerin çığlıklarını duymak zorundayız. Bu nedenle yavrularımızın soğuk kış gününü sıcacık bir ortamda geçirmeleri için elimizden gelen yardımı yapmalıyız" dedi.

YURT GAZETESİ


Anahtar Kelimeler:
işte serbest kıyafet

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol