Öğretmen Diyarı

 ISTE GALATASARAY\'IN YENİ HOCASI

Galatasaray'ın İtalyan teknik adam Roberto Mancini ile yollarını ayırmasından sonra cevabı merak edilen bir numaralı soru şu: Galatasaray'ın yeni hocası kim olacak?

Cihan Demirci / Aktifhaber.com

Galatasaray'da bugün flaş bir gelişme yaşandı ve teknik direktör Roberto Mancini ile yollar ayrıldı. Şimdi akıllardaki en önemli soru Galatasaray teknik direktörlüğü koltuğuna kimin oturacağı...

YENİ HOCA KİM OLACAK?

Roberto Mancini'nin istifasının daha evvel gündeme gelen birçok iddiayı haklı çıkarması göz önüne alındığında yeni hocayı tahmin etmek hiç de zor değil. O iddialara göre İtalyan teknik adam Galatasaray'la yollarını ayıracaktı ve öyle de oldu. Sarı-kırmızılılar'ın KAP'a yaptığı açıklamada 'Mancini'nin isteği üzerine' ibaresi de iddiaların en büyük ispatı.

'MANCİNİ GİDECEK LUCESCU GELECEK' DEMİŞLERDİ

Geçtiğimiz haftalarda Ukrayna ve Rus basını, yakın zamanda Lucescu'nun Galatasaray Futbol Takımı'na geleceğini iddia etmişti. CNN spor muhabiri Tancredi Palmeri'nin iddiasına göre, Lucescu Galatasaray yönetimiyle prensipte anlaşmış. Fakat Roberto Mancini ile yolları ayırma mevzusu sürüncemede kaldığı için Lucescu ile sözleşmenin imzalanması gecikmişti.

'1 NUMARALI ADAY LUCESCU'

Yine aynı günlerde Ukrayna'nın ünlü spor yazarı, gazeteci Konstantin Andriyuk da Lucescu'nun yakın zamanda Galatasaray'ın teknik direktörü olacağını iddia etmişti. Andriyuk, "Şöyle bir bilgim var. Roberto Mancini yüzde 99 Galatasaray'ı terkediyor. İtalyan teknik direktörün yerine 1 numaralı aday Lucescu." diye iddiada bulunmuştu.

LUCESCU'NUN MENAJERİ 'AYRILABİLİR' DEMİŞTİ

Mayıs ayında Basına konuşan Lucescu'nun menejeri Zaporojanu, bazı şartların zor olduğunu ima etmiş ve "Lucescu'nun şartı maçların Donetsk kentinde yapılması. Belli ki kimse bunu garanti edemez. Dolayısıyla Ukrayna'nın doğusunda durum normalleşmezse Lucescu ayrılabilir." ifadelerini kullanmıştı.

Ukrayna'nın doğusunda bulunan Donetsk, yaklaşık 2-3 hafta önce tek taraflı olarak bağımsızlığını ilan etti. Ukrayna'nın zor günler yaşadığı bu dönemde, Lucescu'nun daha evvel vurguladığı 'politik durum' ve sunduğu şartlar sebebiyle Shakhtar Donetsk'ten ayrılarak Galatasaray'a imza atmasına kesin gözüyle bakılıyor.

ÜNAL AYSAL DA İTİRAF ETTİ

Galatasaray Başkanı Aysal, Mancini'nin ayrılık haberinin KAP'a bildirilmesinin ardından sıcağı sıcağına yaptığı açıklamada "Lucescu, Galatasaray'a hizmetleri olmuş bir isim. O'nu takımın başında görmek isterim ama Shakhtar ile 1 yıl daha sözleşmesi var. Önce onu halletmeli." diyerek Shakhtar Donetsk'in ikna edilmesi durumunda Luce'nin Galatasaray teknik direktörü olacağını itiraf etmiş oldu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim