Öğretmen Diyarı

İşsiz iş ve meslek danışmanlarından gelinlikli eylem

Beyoğlu Galatasaray Meydanı'na bir araya gelen yaklaşık 40 iş ve meslek danışmanı, "İşsiz iş ve meslek danışmanları atama istiyor" yazılı pankart açtı. Bir iş ve meslek danışmanı eyleme gelinlik giyerek eyleme katıldı.

Grup adına açıklama yapan Selman Ekinci, "Bizler 18 ay önce Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından Sakarya ve Eskişehir'de gerçekleştirilen Meslek danışmanlığı sınavlarını kazanmamıza rağmen atamaları yapılmamış ve sayıları 7 bini aşmış işsiz iş ve meslek danışmanlarıyız. Bizim isteğimiz artık hiçbir istihdam ortamı yaratmayan, ataması yapılmayan, buna karşın maliyeti bin lirayı bulan iş ve meslek danışmanlığı sınavları ya durdurulsun ya da belirli bir plan dahilinde yapılsın ki adaylara boş umut satılmasın. Sınavları kazandıkları halde hayatlarını 18 ay daha erteleyen ataması yapılmayan yaklaşık 7 bin iş ve meslek danışmanı için ise çözüm maksadında adımlar atılsın. Lütfen artık bizi duyun ve yüzümüzü güldürün." dedi.

Eylem işsizlik yüzünden evlenemeyen gelinle damadın iş ve meslek danışmanı olmasıyla evlenmesini anlatan bir skeç sergilenmesiyle son buldu.

(EY-ÖFA-YHY-Y)

\"İhlas
 
 
 
 
 
 
 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim