Öğretmen Diyarı

İsmet YILMAZ İhraç Edilen ve Açığa Alınan Öğretmenlerle İlgili Açıklama Yaptı
Milli Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ açığa alınan toplam öğretmen sayısının 6 bin 161 olduğunu bu öğretmenlerden büyük bir çoğunluğunun FETÖ üyesi olmaktan bir kısmının da PKK terör örgütü nedeniyle açığa alındığını, yine bu iki terör örgütüyle ilişkisi nedeniyle 30 bin 351 öğretmenin de görevden ihraç edildiğini açıkladı.

Görevden ihraçlarda ve açığa almalarda ince eleyip sık dokuduklarını bu sayede de hata paylarının çok düşük olduğunu belirten YILMAZ hata paylarının %1 in altında olduğuna vurgu yaptı. 31 Öğretmenin göreve iade olduğunu ve en az şikayet alan bakanlıklardan birinin de MEB olduğunu sözlerine ekledi.  

 Milli Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ, açığa alınan öğretmenlerin göreve iadelerinin ne zaman gerçekleşeceği sorusu kendisine yöneltilmeyince kendisi de bu konu hakkında bir açıklamada bulunmadı. FETÖ konusunun kısa vadede bitmeyeceğinin anlaşıldığını, sürekli dosyaların ve bilgilerin gelmeye devam ettiğini belirten YILMAZ bütün bu bilgileri titizlikle incelediklerini ve gerekli adımları attıklarını belirtti. 
Kaynak:www.kamudanhaber.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim