Öğretmen Diyarı

İslam düşmanlığı akıl almaz boyutta!

AVRUPA 'da İslam düşmanlığı akıl almaz boyutlara ulaştı. Bunun kötü bir örneği de Danimarka 'da yaşandı.
Hak ve özgürlüklerin ülkesi Danimarka 'da İslam düşmanlığının kötü bir örneği yaşandı. Camileri yakanlara bedava benzin vaadinde bulundular... 
Danimarka’da yükselişe geçen İslamofobi akıl almaz noktaya ulaştı. Irkçılar, cami kundaklayanlara bedava benzin vaadinde bulundu.

TARTIŞMALAR TEHLİKELİ BOYUTLARA ULAŞTI

Danimarka'da İslam İnanç Toplumu'na ait bir cami ve kültür binasının kundaklamasının ardından başlayan tartışmalar tehlikeli boyutlara ulaştı. 40 kişi ile birlikte binayı yakmak isteyen 34 yaşındaki şahıs, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

MEDYA ÜZERİNDEN ÇİRKİN VAAT

Mahkeme saldırganın psikolojik rahatsızlık içinde olduğunu ve tam olarak ifadesinin alınamadığını bildirdi. Saldırganın gözaltı süresi 4 hafta uzatıldı. Ancak Müslümanlara karşı olan bazı şahıslar sosyal medya üzerinden, camileri kundaklayacak kişilere bedava benzin vermeye hazır olduklarını yazdı.

'YETER Kİ MÜSLÜMANLAR ÖLSÜN'

Svend Jeppesen adındaki Danimarkalı, Facebook sayfası üzerinden yazdığı mesajda "Camilere hayır. Deve pisliklerini yakın. Neden sadece bir yer yakıldı? Bir cami kundaklanacaksa ben de bir bidon benzin vermeye hazırım, yeter ki bir Müslüman ölsün" dedi.

'BENZİN VERMEYE HAZIRIM'

Jeppesen tepkilere cevap olarak da "Yakmak isteyen ben değilim başkaları, ben sadece bir bidon benzin vermeye hazırım" diyerek kendini savundu. Sören Bomholt adlı Danimarkalı da Müslümanlara ve camilere karşı olduğunu yazdı.

İSLAMDAN ARITILMIŞ ÜLKE KAMPANYASI

Tartışmaları alevlendiren bir grup ise Facebook'ta oluşturduğu "Camilere karşı" adlı sayfada "İslam'dan arıtılmış bir ülke" şeklinde kampanya başlattı ve 7 bin üyeye ulaştı ancak Facebook sayfayı hemen kapattı. Kapatılan sayfa kısa sürede başka bir benzer isimle yeniden açıldı ve 300 üyeye ulaşınca o da kapatıldı.

İSLAMOFOBİ NEDİR

Sözlükteki anlamı İslam korkusu olan bu kelime Avrupa ve Batı insanlarının yani çoğunluğu Hristiyan olan bu topluluklarından İslamiyet inancına karşı önyargılı ve onların barbar olduğu düşüncesinden kaynaklanır. İslamofobi İslamiyetin getireceği barbarlıktan korkmak anlamına gelir. Bu korku ile İslamiyet inancına sahip kişilere karşı ırkçı söylemler hatta zarar verici somut eylemler sergilenir.

piramithaber.com

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim