Öğretmen Diyarı

İŞKUR 200 Bin Kişiyi İstihdam Edecek
 İŞKUR, istihdama önemli bir katkı sağlayacak. Tüm detaylarıyla haberimizde
 İŞKUR 200 Bin Kişiyi İstihdam Edecek Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye İş Kurumu' nun bu yıl içinde 200 bin kişiyi istihdam edeceğini bildirdi. Yaptığı açıklamada İŞKUR yardımıyla işbaşı eğitim programı kapsamında 200 bin kişiyi istihdama kavuşturacak.

İŞKUR' un önemli projelerinden ve çalışmalarından birisi olan işbaşı eğitim programı, bu kapsamda önemli derecede başarılara imza atıyor. Maaşlarını da devletin ödediği iş başı eğitim programı çalışanları, işverenlere de hem maliyet hem vergi konusunda büyük destek sağlıyor. İşverene de destek oluyor. İşbaşı eğitim programı kapsamında devlet hem işverene hem de işçiye önemli derecede yardım sağlıyor.

Çalışanın maaşını bir yıl süreyle devlet ödüyor, hem işçinin maaş alamama gibi bir derdi olmuyor, hem de işveren işçiye para ödemek durumunda kalmıyor. Ayrıca vergi muafiyetleri noktasında da devlet işverenlere makul indirimler uyguluyor. Binlerce kişi iş başı eğitimle, iş başı yaptı. İş başı eğitim programı kapsamında daha önce işe girmiş olan binlerce kişi, program sonunda başarıyla işbaşı yaptı. Meslek edindirme ve meslek kazandırma anlamında işverenlere ve işçilere önemli şeyler katan işbaşı eğitim programı, son derece başarılı olarak ilerliyor.

Anahtar Kelimeler:
IşkurIşkur Eleman Arıyor

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim