Öğretmen Diyarı

İşçilere 2 Bin 500 TL Bayram Hediyesi Müjdesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, üçüncü havalimanının inşaatında çalışan işçilerle iftar yaptı.

Projeleri Havadan İzlemek Gurur Verici

Bölgedeki çalışmaları değerlendiren Erdoğan, "Bugün buraya gelmeden önce Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün son halini göreyim istedim ve arkadaşlarımla beraber orada da helikopterle dolaştık. Bütün yolları gördük. Gayet güzel bir şekilde devam ediyor. Bir de körfezi görelim dedik, körfez köprüsü ne alemde dedik, orayı da şöyle bir gezdik. Şantiyelerin büyüklüğünü havadan izlemek insana başka bir gurur, başka bir onur veriyor." diye konuştu.

İşçi Sayısı 30 Bine Çıkacak

Havalimanı projesinin ilerleyen aşamasında işçi sayısının 30 bine kadar çıkacağını ifade eden Erdoğan, "Bana verilen son bilgilerde bu projede 5 bin 328 işçi ve 533 mühendis olmak üzere 5 bin 861 kişi görev yapıyor. İlerleyen aşamalarda bu sayının 30 bine kadar çıkacağını bildirdiler. Halen bin 200’ü kamyon olmak üzere bin 653 iş makinesi şantiyede faaliyet gösteriyor. Bu sayının da 3 bine kadar çıkacağı söyleniyor." diyerek projedeki işçi ve iş makineleri hakkında bilgi verdi.

Şantiyede Operatör ve Şoför Aranıyor

Şantiyede işçi ihtiyacı olmasına rağmen başvuru olmadığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İşsizim diyen operatörlere ve kamyon şoförlerine sesleniyorum. Bakın şu anda bu şantiyede şoför aranıyor. Te Vietnam’dan buraya şoför getirildi. Maalesef yan gelip yatarak para kazanmaya alışanlar var, terleyerek değil. Bakın burada Sendika ise Sendika var. Sigorta var. Ücretler de fena değil." ifadelerini kullandı.

İşçilere 2 Bin 500 Lira Bayram Hediyesi

 

Bayram öncesinde şantiyede çalışan tüm işçilere 2 Bin 500 lira hediye verileceğini açıklayan Erdoğan, "Bu yatırımı yapan müteşebbislere bir ricada bulundum. Dedim ki bu bayram tüm bu şantiyede çalışanları bir sevindirin. Ast, üst hiçbir ayrım yapmaksızın buradaki her bir kardeşimize 2 bin 500’er lira bu bayramda birer hediye verecekler. Dolayısı ile ben beş firmamıza da huzurlarınızda teşekkür ediyorum." diye konuştu.

 

Kaynak: sendikahaberleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol