Öğretmen Diyarı

İşadamına kızının öğretmeninden şantaj
Geçtiğimiz yıl kızına Fransızca öğretmek için Z.H. ile anlaştı. F. ailesi Sarıyer'deki evinde yaşamaya başlayan genç öğretmenin 24 Ocak'ta işine son verildi. Eşyalarını toplayarak evden ayrılan Z.H., iddiaya göre F.ailesine ait fotoğraf albümünü de yanında götürdü.

Z.H., yanında götürdüğü fotoğraf albümünü geri vermek için aileden bir miktar para talep etti. F.ise albümleri geri almayacağını söyleyerek Z.H.'nin şantajına boyun eğmedi. Z.H., bu kez F'nin eşine ait özel ve mayolu çekilmiş görüntüsünü göndererek, "Size ait olan ve almadığınız 14 adet fotoğraf albümünü daha fazla saklayamayacağım. Umarım eşinizin bu görüntüsü art niyetli insanların eline geçmez" şeklinde mesaj attı.

Mesajın ardından savcılığa başvuran ünlü işadamı, öğretmenden şikâyetçi oldu. Savcılık olayla ilgili soruşturma başlattı. Z.H.'nin ifadesine başvuruldu.

Genç kadın ifadesinde apar topar işine son verildiğini belirtip, "Amacım onlara şantaj yapmak değildi. Fotoğraf albümlerini eşyalarımın arasında görünce iade etmek istedim. Attığım şantaj mesajı değildi" diyerek kendini savundu. Z.H. hakkında 17 yıla kadar hapsi istemiyle dava açıldı.

(Sabah

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim