Öğretmen Diyarı

İsa Çetin Öğretmenin olayında buram buram komplo kokusu
Bugün ajansların geçtiği haberde Karaman'da yaşandığı iddia edilen darp olayı ile ilgili insanın kafasında ciddi anlamda soru işaretleri oluşuyor. Şöyle ki... 

İsa Öğretmen daha dün Karaman'da Çocuklarımıza Dokunma Geleceklerini Karartma diye basın açıklaması yapmış ve Karaman'da yaşanan iğrenç olayın perde arkasının araştırılması gerektiğini belirtmişti. Bu açıklamadan sonra oldukça ilginç bir şekilde öğrenciyi darp ettiği gerekçesiyle şikayetçi aile tarafından okulda saldırıya uğruyor ve okulun bildirmesiyle Polis, Ambulans ve basın temsilcileri okula geliyor. Ne olduğundan haberi dahi olmayan öğretmen bir anda linç edilmeye çalışılıyor.

Şimdi birlikte düşünelim...

1. Böyle bir olay yaşasanız ilk işiniz ne olur? Çocuğunuzu hastaneye götürmek değil mi? Bu aile ne yapıyor çocuğu okula getiriyor ve oradan ambulansla hastaneye sevk ediliyor. 

2. Haberin basına sunuluş şeklinde de ciddi anlamda soru işaretleri var. Dünkü basın açıklamasına vurgu yapılarak bir mesaj verilmeye çalışılıyor.

4. Olay ilgili yerel bir siteye açıklama yapan öğretmen ile ilgili yapılan haberin (http://www.karamandan.com/Asayis-Isin_asli_oyle_degil-h37718.html) altındaki yorumlara baktığınızda kimse İsa Çetin öğretmenin böyle bir şey yapmış olacağına kimse inanmıyor ve O'nun ne kadar vicdanlı merhametli olduğunu yazıyor.

Öğretmen ne diyor peki olayla ilgili bir de ona bakalım.

DARP İZİ YOK!

İsa Çetin açıklamasında, doktor raporunda darp izi olmadığı, sadece çocuğun yüzünde kızarıklık olduğu yönünde görüş bildirildiğini aktardı.

Mevzu bahis öğrencinin asıl öğretmeni raporlu olduğu için okul idaresi tarafından bir gün evvel o sınıfın öğrencileri diğer sınıflara dagıtıldı. Yani çocuk tanıdığım bir öğrenci dahi değil. Hiç bir şekilde çocuğa vurma olayım olmadı. Zaten 1. sınıf öğrencisi bir talebe. Benim çocuğa vurmam söz konusu olamaz fakat teneffüste herhangi bir olay yaşayıp yaşamadığını bilmiyorum. 

Öğrenciler saat 12 gibi öğle yemeğine gittiler. Nöbetci olduğum için okulda kaldım. Saat 12:15 gibi anasınıfı önüne geldiğimde bir bayan iki erkek hakaretler ederek üzerime saldırdılar. Çocuğun annesi terlikle vurmak istedi. O anda diğer öğretmen arkadaşlar bıcaklı saldırı olabilir endişesi ile polisi aradılar. Polis, ambulans ve gazeteciler geldi. Bizde ifade vermek için karakola gittik . Olaylara şahit öğretmen arkadaşlarla birlikte ifademizi verdik. Biz şikayetçi olduk. Ağıza alınmayacak küfürlerle saldırıya uğradım. Buna benzer olaylar yaşıyoruz. Çocuklar babasından korkup bazen esas olayı gizleyebiliyorlar. Bu gibi durumlarda ailelerin sakince gelip öğrencinin öğretmeniyle konuşması daha doğrudur. Hem böylece şehrimizde böyle olumsuz haberler çıkmamış olur." dedi.

Önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgili ne karar verilecek hep birlikte takip edeceğiz. Haber Görseli : karamandan.com

Kaynak: www.kamugundemi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol