Öğretmen Diyarı

İnsanlık farkı!

YUNAN BOTU, TEKNEYİ KASTEN BATIRDI’ İDDİASI

Yunan Sahil Güvenliği kendisine yöneltilen suçlamalar karşısında “Biz kurtarmak için tekneye yaklaşıyorduk. Onlar kaçmak için panikleyince çarpışma yaşandı” açıklamasını yaptı.

Çoğunluğu Suriyeli olan 46 sığınmacıyı taşıyan ahşap bir tekne, önceki gün Çanakkale kıyılarından Yunanistan’ın Midilli Adası’na gitmek üzere yola çıktı. Ancak tekne Midilli’ye yaklaşık 2-3 kilometreklik mesafe kaldığı sırada 30 metrelik bir Yunan Sahil Güvenlik teknesiyle çarpıştı. Kapasitesinin çok üzerinde kişiyi taşıdığı için güçlükle dengede duran ahşap tekne, bu çarpışmanın etkisiyle alabora olup battı.

AYLAN BEBEK BÖYLE TAŞINMIŞTI                                                                    

 Bodrum kıyılarına vuran Aylan Kurdi’yi (3) Astsubay Üstçavuş Mehmet Çıplak, büyük bir şefkatle kaldırmıştı.

ÇOCUĞUN CESEDİNİ BÖYLE ÇIKARDILAR                                                           

Yunan ekibi, kazada ölen kızın cesedini adeta çekiştirerek çıkardı. Talihsiz çocuk, ceset torbasının içine konuldu. 

Olaya karışan Yunan Sahil Güvenlik botundaki ekipler hemen müdahale etti. Yaklaşık 10 dakika içinde olay yerine gelen bir Portekiz gemisi ile Avrupa Birliği Sınır Koruma Ajansı Frontex’e ait bir helikopter de arama kurtarma çalışmalarına katıldı. Ancak tüm çabalara rağmen 31 sığınmacı sağ olarak kurtarılabildi. Aralarında 1 bebek ile 3 çocuğun da bulunduğu 7 kişi yaşamını yitirdi. 8 sığınmacı ise kayboldu.

Olayın ardından Yunan Sahil Güvenlik ekiplerine tepki gösterildi. Daha önce de Yunan ekiplerinin, sığınmacıları taşıyan lastik botları patlattığı, çevrelerinde hızla dolaşıp dalgalar yaratarak alabora olmalarına neden oldukları iddiaları ortaya atılmıştı.

BULGAR POLİSİ BİR AFGAN’I ÖLDÜRDÜ

Öte yandan Türkiye-Bulgaristan sınırında da bir Afgan sığınmacı, vurularak öldürüldü. Bulgar Polisi’nin sınırı izinsiz aşan 50 kişilik gruba ateş açtığı, kimliği belirlenemeyen Afgan gencin göğsünden vurularak öldüğü belirtildi.

Sözcü

Anahtar Kelimeler:
insanlık farkı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim