Öğretmen Diyarı

İlçe Milli Eğitim Müdüründen Aday Öğretmenlere Tavsiyeler
 Henüz mesleğin başında bulunan aday öğretmenlere yeni görevlerinde başarılar dileyen İlçe Milli Eğitim Müdürü KILIÇGİL, öğretmenlik mesleğinde planlı programlı çalışmanın önemine değindi. Öğretmen adaylarından öğrencilerle iletişime özen göstermelerini isteyen İlçe Milli Eğitim Müdürü KILIÇGİL, derse hazırlıklı girmeleri, konulara hakim ve yaşantılarıyla öğrencilere iyi modeller olmaları tavsiyesinde bulundu.

Aday öğretmenlerin eğitim ve yetiştirilme süreçleriyle ilgili kısa bir bilgi veren İlçe Milli Eğitim Müdürü  Mustafa KILIÇGİL, adaylıklarının ilk altı ayında yetiştirme sürecine tabii tutulmak üzere, Milli Eğitim Bakanlığınca 250 aday öğretmen atandığını söyledi. Aday öğretmenlerin 24 hafta devam edecek olan eğitim süreçlerine de değinen KILIÇGİL, aday öğretmenlerin görevlendirildiği kurumlarda, yetiştirme sürecinin eğitim kurumu yöneticileri ve danışman öğretmenlerin sorumluluğunda gerçekleşeceğini belirtti. 

DOĞRU, GÜZEL, KUTSAL BİR MESLEK SEÇTİNİZ

Toplumun gelişiminde öğretmenlere önemli bir rol düştüğünü vurgulayan İlçe Milli Eğitim Müdürü  Mustafa KILIÇGİL, "Doğru, güzel, kutsal bir meslek seçtiniz. Bununla birlikte sorumluluğu çok ağır olan bir meslek seçtiniz. Kutsallığının, güzelliğinin yanında omuzlarınıza binen yük de ağır oluyor. Ben inanıyorum ki buradaki bütün genç arkadaşlar bu memleketin çok daha ileriye gidebilmesi için, tarihte olduğu gibi dünyada söz sahibi olması için gereken tüm öğrencileri sizlerin yetiştireceğini ve bu bilinçle hareket eden vizyonu, ufku büyük ülke olmak bilincinde olan genç nesilleri sizlerin yetiştireceğini düşünüyorum. Eğitim benim için birinci önceliktir, çünkü bir milletin kalkınması için en büyük şartın eğitim olduğunu biliyorum. Dolayısıyla siz öğretmenlerimizden çok büyük beklentilerimiz var. Eğitimde başarı bir ekip işidir. Geleceğimiz, çocuklarımızın istikbali öğretmenlerimizin ellerinde şekillenecek "dedi.

24 HAFTALIK BİR SÜREÇ

Milli Eğitim Bakanlığı'nın bu yıl ilk defa gerçekleştirdiği Aday Öğretmen Yetiştirme Programı'nın 01 Mart- 01 Temmuz tarihleri arasında 24 haftalık bir süreyle yapılması planlanan ilk eğitimi başladı. 2016 Şubat ayında ataması yapılan öğretmenler, 01 Mart ile 01 Temmuz tarihleri arasında ilk 14 hafta, okullarda danışman öğretmenlerden eğitim alacak. Bu eğitimleri tamamlayan aday öğretmenler, 01Temmuz-01 Eylül tarihleri arasında da hizmet içi eğitim görecekler ve daha sonra okulların açılmasıyla mesleğinde tecrübe kazanmış öğretmenler olarak göreve başlayacaklar.

ÖĞRETMENLERİMİZİN ETKİSİ HAYAT BOYU DEVAM EDER

Öğretmenliğin onurlu ve kutsal bir meslek olduğunu belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü  Mustafa KILIÇGİL ı, "Öğretmek gibi yüce bir görevin ifa edilmesi olan öğretmenlik mesleği, her şeyden önce sevgi, azim ve fedakârlık gerektirir. İnsan yetiştirme sanatını icra eden öğretmenler, ellerindeki işlenmemiş cevherleri, azimle, sabırla, sevgiyle birer şahesere dönüştürürler. Öğretmenlik kutsal bir meslek ve öğretmen toplumda rol model bir insandır. Siz değerli öğretmenlerimizin öğrencilere sadece akademik bilgiler verdiği düşünülür fakat sizler aynı zamanda öğrencilere hayat dersi veriyorsunuz, onları geleceğe hazırlıyorsunuz. Öğretmenlerimizin etkisi hayat boyu devam eder " diye konuştu.

Ardından şube müdürlerimizle görüşen öğretmenlerimiz, daha sonra Müdürlüğümüz birimlerimini gezdiler.

İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak, Şube müdürlerim, Okul müdürlerim ve danışman öğretmenlerim sizin karşılaşmış olduğunuz her türlü sorunları çözmek ve yardımcı olmak için kapımız açıktır.

Kaynak: kamutime.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol