Öğretmen Diyarı

İl il görevden alınan öğretmen sayıları
Ülke genelinde, bölücü terör örgütüne destek verici nitelikte faaliyetlerde bulunduğu tespit edilen 11 bin 285 öğretmen dün açığa alındı. Bakanlık tarafından illere gönderilen yazıda, ekli listede adları ve görevlerine yer verilen bakanlık personelinin, güvenlik kuvvetlerince bölücü terör örgütüne karşı yürütülen iç güvenlik operasyonları ile güvenlik amacıyla alınan diğer tedbirleri ve bazı illerde ilan edilen sokağa çıkma yasağını akamete uğratmak ve eğitim öğretim hakkını engelleyici nitelikte eylemlere katılarak terör örgütüne destek verici nitelikte faaliyetlerde bulunduğunun tespit edildiği ifade edildi.
BİNGÖL: 97

Soruşturma kapsamında Bingöl'de il genelinde 97 öğretmen açığa alındı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü, açığa alınan öğretmenlere kararı bugün sabah tebliğ etti.
BİTLİS: 97

Bitlis’te de PKK ile bağlantılı oldukları gerekçesiyle 97 öğretmenin açığa alındığı bildirildi.
TUNCELİ: 418

Tunceli Valiliği tarafından yapılan açıklamada ise “İlimizde Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak görev yapmakta olan 418 öğretmen, 86 memur ve diğer görevlerde istihdam edilen personeller olmak üzere toplamda 504 personel hakkında, Milli Eğitim Bakanlığı’nca görevden uzaklaştırma kararı verilmiştir” denildi.
SİVEREK: 120

Siverek Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görevli 120 öğretmen, ‘657 sayılı kanuna uygun hareket etmedikleri’ ve terör örgütü PKK propagandası yaptıkları gerekçesiyle açığa alındı.
DİYARBAKIR: 4 BİN 313

Diyarbakır'da, terör örgütü ile ilişiği olduğu iddiasıyla 4 bin 313 öğretmen açığa alındı. Diğer yandan, Eğitim-Sen'in Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde yapacağı eyleme polis izin vermedi. Müdahalede 31'i öğretmen 33 kişi gözaltına alındı.
MUŞ’TA 155, ŞANLIURFA’DA 462 KİŞİ

Muş’ta 155, Şanlıurfa’da 462 öğretmen soruşturma kapsamında açığa alındı.
BATMAN: 700

Batman'da, terör örgütü PKK ve uzantılarına destek verici nitelikte faaliyetlerde bulunduğu tespit edilen 700 öğretmen açığa alındı.


Kaynak: Sözcü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim