Öğretmen Diyarı

İki Okula Molotof Bombası Atıldı

Van'ın iki mahallesindeki ilköğretim okullarına molotof bombası atıldı. Süphan Mahallesi'ndeki Kadriye Sağdinç İlköğretim Okulu'nda herhangi bir hasar meydana gelmezken Kurubaş İlköğretim Okulu'nda üç derslik ve idareci odaları hasar gördü.

 

Muş, Diyarbakır, Şırnak, Hakkari ve Mardin'den sonra bugün Van'da iki eğitim yuvasına molotof bombası atıldı. Edremit ilçesi Kurubaş Mahallesi'nde, 400 öğrencisi bulunan ve geçen yıl eğitim öğretime başlayan Kurabaş İlköğretim Okulu, dün gece kimliği belirsiz kişilerce ateşe verildi. Okula kapısını kırarak giren saldırganlar, önce güvenlik kameralarını söktü. Ardından sınıflar, bilgi işlem, öğretmenler ve müdür yardımcısı odalarını ateşe verdi. Güvenlik kameraları da sökülerek götürüldü. Mahalle sakinleri tarafından itfaiye ve polis çağrıldı. Polis, olay yerinden delil toplayıp parmak izi aradı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Aynı saatlerde saldırıya uğrayan Kadriye Sağdinç İlköğretim Okulu'nda ise herhangi bir hasar meydana gelmedi.

 

Konuyla ilgili açıklama yapan Van Valiliği, şunları kaydetti: "Bir milletin kalkınmasında en önemli kurumlardan birisi olan okullara yapılan bu saldırı, bariz bir vandalizm örneğidir. Yavrularımızın geleceğinin inşa edileceği bu kutsal yuvalara yapılan saldırıları, hiçbir anlayış ve vicdan kabul edemez. Sağduyusuna her zaman güvendiğimiz Van halkının, bu tür vandalist eylemlere geçit vermeyerek okullarına sahip çıkacağına inanıyoruz. Ayrıca bu eylemi yapanlar, en kısa zamanda adli makamlar karşısına çıkarılacaktır." 

 
 
personelmebhaber.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol