Öğretmen Diyarı

'İhanet gecesi' olarak geçen 15 Temmuz'daki kanlı kalkışma sonrası başlatılan operasyonlar sürüyor...
 15 Temmuz darbe girişimi sonrası başlatılan soruşturmalarda 19 Temmuz sabahı itibariyle aralarında asker, polis ve sivillerin de bulunduğu 8314 kişi gözaltına alındı.

Bunlardan 550’si tutuklanırken diğerlerinin işlemleri de sürüyor. Yargı ve emniyet dünyası başta olmak üzere kamuda 9577 kişi de görevlerinden alındı.

 FOTO:İHA/ 2. Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti darbe girişimine katıldığı gerekçesiyle tutuklandı.


FOTO:İHA/ 2. Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti darbe girişimine katıldığı gerekçesiyle tutuklandı.

61 GENERAL TUTUKLANDI

Şu ana kadar darbe girişimi soruşturmasında gözaltına alınan 112 amiral ve generalden aralarında cuntanın lideri olduğu suçlamasıyla gözaltına alınan eski Hava Kuvvetleri Komutanı, Yüksek Askeri Şûra (YAŞ) üyesi Orgeneral Akın Öztürk, 2. Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti, 2’nci Ordu Kurmay Başkanı ve Malatya Garnizon Komutanı Tümgeneral Avni Angun, 7’nci Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral Emin Ayık, Korgeneral Erdal Öztürk, Tümgeneral Fethi Alpay, Tümgeneral Mehmet Özlü, Tümgeneral Haluk Şahar, Tümgeneral Serdar Gülbaş, Tümgeneral Şaban Umut, Tuğgeneral İrfan Can, Tuğgeneral Erdal Akyıldız, Tuğgeneral İmdat Bahri Biber, Tuğgeneral Ahmet Biçer, Tuğgeneral Özkan Aydoğdu, Tuğgeneral Eyyüp Gürler, Tuğamiral Ömer Mesut Ak’ın da aralarında bulunduğu 61 general tutuklandı.

Tutuklananların sayısının gün içerisinde artması bekleniyor.

 FOTO:İHA/2. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Avni Angun da tutuklandı.


FOTO:İHA/2. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Avni Angun da tutuklandı.

TSK’DA 358 GENERAL VE AMİRAL BULUNUYOR

Buna göre, ocak ayı itibarıyla TSK'da 358 general ve amiral bulunuyor. 39 bin 782'si subay, 97 bin 110'u astsubay, 21 bin 978'i uzman jandarma, 73 bin 975'i uzman erbaş ve 8 bin 611'i sözleşmeli er ve erbaş olmak üzere 241 bin 814 uzman personelin görev yaptığı TSK'da, 7 bin 377 yedek subay ve 332 bin 509 erbaş ve er yer alıyor. TSK'da 574 bin 323'ü askeri, 51 bin 681'i sivil memur ve işçi olmak üzere 626 bin 4 personel görev yapıyor.Kaynak: İHA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim