Öğretmen Diyarı

İçişleri Bakanı'ndan KPSS Şartsız Özel Harekat Polisi Alımı Hakkında Son Dakika Açıklamaları
İçişleri Bakanı Efkan Ala NTV'de katıldığı televizyon programında gündemdeki konulara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. İçişleri Bakanı Efkan Ala Özel Harekat Polisi Alımlarında KPSS şartının kaldırılması ile ilgili de bilgilendirmelerde bulundu. 

Bilindiği gibi son çıkan KHK ile birlikte özel harekat polisi istihdamındaki bazı şartlarda değişikliğe gidilmiş, KPSS şartı kaldırılmış, lise mezunlarının da özel harekat polisi alım ilanlarına başvuruda bulunabilmelerine imkan tanınmıştı. 


  
İçişleri Bakanı Konu ile alakalı olarak : " Özel Harekat'a alacağımız adaylardan KPSS'yi kaldırdık bir de askerlik şartı arıyoruz. İlana çıkacağız ilanda askerlik şartı arayacağız KPSS şartı aramayacağız. Neden? Geçtiğimiz nisan ayında KPSS şartı aradık 50 üzeri alanlar için 4 bin kişi için 7 bin kişi başvurduk fiziki yeterlilikten sonra eledikten sonra elinizde kalmıyor. Seçme imkanımız olsun diye. Bu imkanı çoğaltmak için yapılmış bir düzenleme. Bundan sonrasında böyle bir ilan yaparken KPSS şartını koyarız." dedi. İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın yorumu, adaylar tarafından "KPSS şartı bir defaya mahsus kaldırılacak" yorumlarına neden oldu. KPSS şartının kaldırılması ile ilgili olarak CHP lideri Kılıçdaroğlu: " İçişleri Bakanlığı bu karardan derhal dönmelidir" demişti.

Kaynak: Kamupersoneli.net | Ankara

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim