Öğretmen Diyarı

İçişleri Bakanı Ala  :"Lise ve Üniversite Mezunu 500 Subay ve 3 bin Astsubay Alımı Yapacağız"
İçişleri Bakanı Efkan Ala, Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı'na yetiştirilmek üzere subay ve astsubay öğrenci alımı yapılacağını dile getirdi.

Anadolu Ajansı Editör Masası'nda konuşan , İçişleri Bakanı Efkan Ala: "Yetiştirmek üzere 500 subay, 3 bin astsubay alacağız. 1 Ocak 2007'den itibaren de öğretime başlayacak."

Asker sivil ilişkilerinde sistemin reformuna yönelik çok ciddi adımlar attık . Ve daha pratik adımlar attık. Mesela Zırhlı birliklerin merkezlerden çıkarılması. Jandarma'nın , Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın tamamen İçişleri Bakanlığı'na bağlanması. Şimdi Genelkurmay ilişkileri, okullar , mesela okulların artık sivil kaynaktan alınacak olması, bu neden önemli, hem jandarmada, hem sahil güvenlikte hem kara kuvvetlerinde bu kaynaklardan alınacak. 


  Bu Sene Alımlar Başlıyor ! Subay ve Astsubay Eğitimi 2017'de Başlayacak

Bu okullara öğrenciler alınacak. TSK'ya yönelik bir üniversite kuruldu, Milli Savunma Üniversitesi. Biz Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi kurduk. Bu sene de öğrenciler alacağız.500'e yakın subay yetiştireceğiz, 3 bin astsubay alımı yapacağız . 1 Ocak 2017 'den itibarende bu öğrenciler subay ve astsubay olmak için öğrenime başlayacak. Şimdi biz bunları lise ve üniversite mezunlarından alacağız. Her kesimden, toplumun içerisinde yetişmiş, mahallede yetişmiş, sivil toplumda yetişmiş lise mezunu olmuş, üniversite mezunu olmuş alıyorsunuz. Bunun zihnini artık formatlayamazsınız. İlkokuldan sonra, ortaokuldan sonra alınanları formatlıyorlardı. Artık bunlar ortadan kalkıyor. 

Kaynak: AA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim