Öğretmen Diyarı

İçerde KPSS sorularını nasıl çaldıklarını konuşuyor'

Eskişehir'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) çerçevesinde avukatlara yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 8'i tutuklu biri firari 15 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Eskişehir 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın üçüncü duruşmasında sanıklar ile avukatları hazır bulundu.

Etkin pişmanlık yasasından yararlanan tutuklu sanık T.B, duruşmada cezaevinde yaşadıklarını anlattı.

T.B, "Cezaevinde KPSS sorularının nasıl temin edildiğini aralarında konuşuyorlar. 15 Temmuz'dan önce eleştirdikleri gazeteleri ellerinden düşürmüyorlar. Yaptıkları eylemlerin suç olduğunu düşünmedikleri için kabul etmiyorlar. Hapiste olmalarına 'Kader.' diyorlar." ifadelerini kullandı.

Tutuklu sanıklardan M.U'nun Fetullah Gülen ile görüştüğünü belirten T.B, şöyle konuştu:

"M.U, Amerika'ya gittiğini kabul ediyor fakat 'Eğitim için gittim.' diyor. Ne eğitimi? Konuşacağımı bildiği için sürekli beni taciz ediyor. Amerika'da Pensilvanya'ya gittiğini itiraf etsin. Mart 2016'da tatile gittiğini söylüyor. Gülen ile görüştü. Adliyelerin en yoğun olduğu tarihte tatil mi olurmuş? Bana 'Korkak.' diyorlar. Hiç kimseden korkmuyorum. Yanlış bir işin içinde olduğumu anladım. AK Parti'ye hırsız diyenler, KPSS sorularını nasıl çaldıklarını konuşuyor içeride. Ben pişmanım."

Duruşmada savunmalarını yapan diğer tutuklu sanıklar ise iddianamedeki suçlamaları reddederek, tahliyelerini istedi. Suçsuz olduklarını savunan tutuksuz sanıklar da beraatlerini talep etti.

Mahkeme heyeti, yaklaşık 16 saat süren savunmaların ardından karar için duruşmayı 17 Temmuz'a erteledi.

Anadolu Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim