Öğretmen Diyarı

Hüseyin Öğretmen için okulunda tören
 İhsan YALÇIN / İSTANBUL, (DHA)

Tören sırasında evladının tabutuna sarılan acılı annenin gözyaşları adeta sel oldu aktı.
3 yıllık Elektrik Elektronik Öğretmeni 28 yaşındaki Hüseyin Tunç'un Türk bayrağına sarılı cenazesi, 1 yıldır görev yaptığı Kağıthane'deki Gültepe Meslek ve Anadolu Teknik Lisesi'ne getirildi.
Törene Tunç'un ailesi, öğrencileri, aynı okulda görev yaptığı meslektaşları, arkadaşları ve yakınları katıldı. Törene CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da çelenk gönderdiği görüldü.
TABUTA SARILIP GÖZYAŞI DÖKTÜLER
Törende Hüseyin öğretmenin annesi Gülsen, kardeşleri Hasan, Ümit, Elif ile babaanesi Sabahi Tunç tabuta sarılarak dakikalarca gözyaşı döktü.
DUALAR EDİLDİ
Tören sırasında Hüseyin Tunç için helallik alındı, dualar edildi. Daha sonra da Hüseyin öğretmenin tabutu cenaze aracına konularak Beşiktaş Arnavutköy'deki Teyfikiye Camii'ne götürüldü.
"GÜLER YÜZLÜ, TEMİZ BİR ÇOCUKTU"
Hüseyin öğretmen ile aynı okulda görev yapan meslektaşı Gülender Bozkurt, "Özbekistan'dan gelen misafirlerini Atatürk Havalimanı'na karşılamaya gidiyor. Önce bir patlama olmuş ondan kurtuluyor. Vücuduna isabet eden 9 kurşunla da hayatını kaybediyor. Çok güler yüzlü, temiz, şakacı bir kişiydi. Yüzü gibi kendi de parlayan bir çocuktu. Bir yakınım ölse ancak bu kadar üzülürdüm. Bir senedir tanıyorum ama kardeşim kadar sevdim. Çok zor. Bir of çeksem karşıki dağlar yıkılır derler ya. Gerçekten bir of çekesim var o dağlar yıkılsın diyesim var. O kadar zor" dedi.
"BİZE AĞABEY GİBİ DAVRANIRDI"
Öğrenciler Kürşat Çelenk, Görkem Buğra Sarı Hüseyin öğretmenin kendilerine bir ağabey gibi davrandığını ve kendisini çok sevdiklerini söyledi.
TOPRAĞA VERİLECEK
Hüseyin öğretmenin cenazesi ikindi vakti Teyfikiye Camii'nde düzenlenecek cenaze töreninin ardından Kuruçeşme Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim