Öğretmen Diyarı

Hollandalı öğretmen bu şekilde yaparak biyoloji dersine ilgiyi arttırdı !

 Hollandalı öğretmen biyolojiye daha fazla ilgi kazandırmaya başladı desek yeridir, o ilgiler sonrasında herkes büyük bir şekilde Hollandalı öğretmen biyolojiye ilgi duymaya başladı. Hollanda'nın batısındaki Hazerswoude kasabasındaki bir ortaöğretim okulunda biyoloji öğretmenliği yapan Debby Heerkens, okul müdürüyle bir kutu çikolatasına iddiaya girdi.  

BBCTürkçe'nin haberine göre öğretmen biyoloji dersinde öğrencilerin karşısında soyunacak ve bunu filme alıp video paylaşım sitesi Youtube'a yükleyecekti. İddia ise bunun ne kadar ilgi göreceğiyle ilgiliydi.  

Okul müdürü, bu videonun 8 bin 500'den fazla izlenmeyeceğini savunuyordu. Öğretmen Debby Heerkens ise, en az 10 bin izleyiciye ulaşacağını iddia etti.    

SIRANIN ÜZERİNE ÇIKIP SOYUNDU  

Heerkens, bu iddiaya girdikten sonra, Groenehart Rijnwoude Okulu orta bölümü 1. sınıf biyoloji dersine girdi.Bir öğrencinin sırasının üzerine çıkan Debby Heerkens, öğrencilerin şaşkın bakışları arasında soyunmaya başladı. Ancak kadın öğretmenin giysilerinin altından iç çamaşırı yerine, vücudu saran ve üzerinde kemikler, iç organları ve kasların göründüğü bir kıyafet vardı. Debby Heerkens, biyoloji dersinde öğrencilere insanın vücut yapısını eğlenceli biçimde anlatabilmek için görsel malzeme ararken, bu özel yapım kıyafete rastlamış.  

Üç değişik parçadan oluşan giysiler, kat kat kemik yapısı, iç organlar ve kas gruplarını gösteriyor. Heerkens, biyoloji dersinde üst üste giydiği bu kıyafet yardımıyla vücut yapısını anlatmaya başladı. Öğretmenlerden Monique de Jong'dan da bu dersi filme almasını istemişti.    

ASLINDA AMAÇ BUYDU

  Görüntüleri Youtube'a yüklerse dersi de daha fazla öğrencinin izleyeceğini düşünmüştü. İddiaya girdiği okul müdürü de bu fikre onay vermişti.  

ÇOK EĞLENCELİYDİ  

Heerkens'in derslerine girdiği ortaokul 1. sınıf öğrencileri, önce şaşkınlık geçirseler de biyoloji dersini hayli eğlenceli bulduklarını belirtiyorlar. Öğretmenin sırasının üzerine çıkarak soyunduğu 13 yaşındaki Mika Hoogenboom, "İlkin ürktüm ama sonra eğlendim. Dersin böyle anlatılması daha hoş" diyor. 12 yaşındaki Corne Koetsier ise, epeyce değişik tepkilerden geçtiğini anlatıyor: 

 

 

Yeni Ülke

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim